Imeline heitlus! Katriin Saar päästis kolm matšpalli ja võitis ülipika mängu!

– Katriin Saar / Foto: Igor Pissarev

Oslo ITF-i 15 000 dollari auhinnafondiga turniiril tegi teisipäeval imet Katriin Saar, kes tuli kolmandas setis välja raskest seisust ning võitis kolm tundi ja 22 minutit kestnud mängus Maria Vittoria Viviani (Itaalia) 7:6, 4:6, 7:5.

WTA edetabelis oli Viviani pisut kõrgemal (vastavalt 1025. ja 1146.), kuid võis eeldada tasavägist mängu ning see tuligi. Esimene sett möödus servimurrete tähe all – seisuni 5:5 oli neid koguni kaheksa! Viimase murde tegi Katriin pärast seisu 4:5, 30:40 ehk siis vastase settpallil. Tie-breakis läks eestlanna kohe 3:0 ette ja enam vastane järele ei jõudnud – 7:3.

Teises setis oli Saar ees 4:2, aga kui varem võitis pikki geime pigem tema, siis nüüd suutis Viviani tasavägised seisud enda kasuks pöörata. Neli geimivõitu järjest tagasid seti itaallannale. Otsustavat setti alustas Katriin murdega, aga jäi siis taha 1:4 ja 2:5. Oma pallingu võitis ta seejärel kindlalt, aga seisul 3:5 oli taga 15:40 ja siis veelkorra edu väljas. Kolm matšpalli! Aga Katriin päästis need kõik, murdis servi ja läkski oma teed, ehkki veel seisul 6:5 jõudis itaallanna murdepallini.

Saar lõi 4 ässa, aga tegi 10 topeltviga, vastane oli mõlemas osas tagasihoidlikum – 0 ja 2. Esimese servi õnnestumisprotsent oli mõlemal kõrge (Saar 70 ja Viviani 69%), kuid kumbki võitis vaid napilt üle poole esimese pallingu punktidest – Saar 54 ja Viviani 52%. Murdepallide numbrid on ikka väga suured: Saar 25st 9 ja Viviani 17st 9. Mängupunktid jäid eestlanna kasuks 141:137 ehk siis vahe tuli täpselt sisse 1. seti tie-break’i arvel.

Katriini teise ringi vastane on teisena asetatud Marina Yudanov (Rootsi), kes asub WTA edetabelis 530. kohal.

Oslo turniiril kvalifikatsiooni kaudu põhitabelisse pääsenud Maileen Nuudil tuli aga alla vanduda WTA 1023. reketile Olga Helmile (Taani, 8) 0:6, 4:6. Pärast üsna lootusetut avasetti, kus Nuudi teenis vaid 8 punkti, tõi ta teise seti algul mängu pöörde ja asus 3:1 juhtima, kuid ei suutnud seda edu hoida. Ent Nuudi püsib veel konkurentsis paarismängus, kus ta koos poolatari Paulina Jastrzebskaga on jõudnud veerandfinaali.