fbpx
Close

Iga Swiatek jõudis Cancunis finaali ja võib tõusta esireketiks

Iga Swiatek Cancunis. / Foto: EPA/Scanpix

Iga Swiatek (Poola, 2) alistas Cancunis WTA finaalturniiri poolfinaalis maailma esireketi Arina Sabalenka 6:3, 6:2 ja võib nüüd tõusta ise rankingu liidriks.

Sabalenka kerkis esireketiks pärast US Openit ning on juhtkohal olnud kaheksa nädalat. Kõik sõltub nüüd finaalist: kui Swiatek võidab esmaspäeval peetavas mängus Jessica Pegula (USA, 5), tõuseb ta esireketiks, vastasel juhul jääb Sabalenka aasta lõpuni ette.

Poolfinaal oli jäänud laupäeval pooleli seisul 2:1 Swiateki kasuks ning Sabalenka servil oli seis 30:30. Kui mäng Eesti aja järgi täna öösel jätkus, võitis Swiatek kohe kaks punkti ja murdis servi. Just see murre jäigi esimeses setis ainsaks. Teises setis sai määravaks 16 punkti kestnud kolmas geim, kus Swiatek realiseeris neljanda murdepalli. Lõpus sai poolatar teise murde veel ja ise ta selles mängus servi ei loovutanudki. Sabalenkal oli kokku ainult kaks murdepalli.

Swiatek võitis äralöögid 14:10 ja tegi ka vähem lihtvigu (10 vs 19). Poolatar juhib nüüd omavahelistes mängudes Sabalenka vastu 6:3. Kõige rohkem mängisid nad omavahel mullu, kui Swiatek oli selge valitseja ja võitis eelmisel aastal Sabalenkat 4:1. Tänavu oli seis seni viigis 1:1, kuid mõlemad varasemad mängud toimusid liivaväljakul.

scroll to top