fbpx
Close

Iga Swiatek ei andnud Anett Kontaveidile võimalust

Anett Kontaveit mängimas Doha turniiri finaali. / Foto: AFP/Scanpix

Iga Swiatekist (Poola, 7) on kujunenud Anett Kontaveidi (4) jaoks raske vastane ja seda tõestas tänane Doha WTA 1000 turniiri finaal, kus poolatar jäi peale 6:2, 6:0.

Muidugi ei ole küsimus ainult ebamugavas vastases – Swiatek on ikkagi väga hea tennisist, kes hoogu sattununa mängib suurepäraselt. Pärast seisu 2:2, kui Anettil õnnestus teha vastumurre, ei võitnud ta enam ühtki geimi. Ta kaotas kokku kuus servigeimi, mida on rohkem, kui eelmises neljas mängus kokku. Näiteks kahes eelmises kohtumises kaotas Anett kokku vaid ühe pallingugeimi. Swiateki edu saladus peitus selles, et ta sai sisuliselt kõik tõrjed mängu ja enamike neist lõi üsna pikalt tagasi ja Anettil oli raske initsiatiivi saada. Isegi esimest pallingut ei suutnud Anett panna toimima, kuigi ta sai esimest servi sisse lausa 75% (Swiatek 77%).

Teises setis tekkis Anettil juba lootusetuse tunne, aeg-ajalt võis ta silmis isegi pisaraid näha. Esialgu veel ei tea, kas see oli tingitud mingist vigastusest või oli ta pettunud selles, kuidas mäng kulges, et ta kuidagi vastu ei saanud. Anett pidi hakkama riskima, aga sellega ei läinud paremaks, sest ta eksis ründelöökidel rohkem kui tavaliselt.

Anettil on nüüd WTA turniiri finaalide tulemused 6 võitu, 8 kaotust ja üks pidamata kohtumine. Huvitav on ka see, et 8st kaotatud finaalist seitsmes on Anett alla jäänud kahes setis, samas on ta vähemal kaks finaali võitnud keerulisest seisust – mullu Moskvas ja tänavu Peterburis. Anett teenis Dohas 224 000 dollariot ja 585 WTA punkti, mis viisid ta maailma edetabelis karjääri kõrgeimale 5. kohale. Aga võidu korral olnuks Anett koguni kolmas. Swiatek siiski kolmandaks ei tõusnud, aga ta läks Anettist ette ja on maailma neljas. Poolatari jaoks on see karjääri parima koha kordamine.

Lõpukõnes oli Anett end juba kogunud ja kiitis vastast: “Sa mängisid fantastiliselt, oled kogu aeg paremaks läinud.” Enda mängu kohta ütles Anett, et täna ei olnud tema päev, aga turniir tervikuna oli õnnestunud.

Swiatek ütles, et on võidu üle üliõnnelik. Seda näitas ka tema reaktsioon viimasele punktile, kui ta viskas reketi kõrgele õhku. “Enne mängu arvasin, et mul on peaaegu võimatu võita, sest Anett oli siin turniiril mänginud nii hästi. Mäng ise oli palju võrdsem, kui tulemus näitab, punktid olid tasavägised,” kiitis Swiatek vastast. Kõigile tavapärastele viiaskusväljenditele (mõlemad mängijad tänasid oma tiimi ja toetajaid ning turniiri korraldajaid ja sponsoreid) lisas Swiatek ka paar lauset Ukraina olukorrast: “Avaldan neile toetust, uskumatu, et niisugune asi võib juhtuda minu naaberriigis.”

scroll to top