fbpx
Close

Kui palju kulutab tipptennisist raha?

– Tennis / Foto: Pixabay

Kõik teavad, palju tipptennisistid aastas turniiridelt teenivad, kuid selle juures on ka kulusid. Selle üle on vaieldud, kui kõrgel peab olema edetabelis mängija, et omadega plussi jääda. Alljärgnevas tõlkeloos vaatleb veebikülg Sportyco tennisisti võimalikke kulusid aasta jooksul.

On selge, et madalama rankinguga mängija peab kokku hoidma reisikuludelt ja vastavalt sellele turniire hoolikalt valima, et mitte liiga palju sõita. Ta ei saa ka lubada endale isiklikku treenerit, kui sponsor just seda kinni ei maksa.

Reisi- ja majutuskulud

Tüüpiliselt kulub mängijal reisimisele+hotellile 50 000 kuni 150 000 dollarit (loos on kõik andmed dollarites, toome siinkohal ümberarvestuse – korrutage kõik arvud 0,88ga, kui soovite tulemust eurodes), mis sõltub mõistagi turniiride valikust. Samas ei saa TOP50 sekka kuuluvad tennisistid kuigi palju valida, sest teatud turniirid on ikkagi kohustuslikud.

Küll aga on võimalik kokku hoida luksuse pealt, sest sa ei pea lendama äriklassis ega elama kõige kallimates hotellides. Sel juhul võib aga kannatada ettevalmistuse kvaliteet, kui sinu lennureis turistiklassis on väsitav või hotellis magamine häiritud. Juurde tuleb muidugi küsimus, kui paljude abipersonali isikute reisi- ja majutuskulud peab kinni maksma.

Toit

Teatud turniiridel on söök korraldaja poolt kinni makstud, kuid paratamatult tuleb teatud aja süüa väljaspool võistluskeskust ning paljud mängijad tahavad ka rohkem toitu valida ega lepi pakutuga. Üldiselt arvab Sportyco, et tennisisti kulud toidule varieeruvad 5000-30 000 dollari vahel aastas – sõltuvalt taas sellest, kui suurt tähelepanu mängija soovib toitumisele pühendada.

Treener

Professionaalsete treenerite aastane töötasu algab 50 000 dollarist, kuid enamasti lisandub sellele boonus. Mängija loovutab treenerile üldjuhul 10-15% auhinnarahadest ehk siis päris TOP5 tennisistide puhul võib see ulatuda miljonini. Kuid samas see tähendab, et ta ka teenib rohkem ja võib endale lubada, lisaks on absoluutsetel tippudel alati tulusad reklaamilepingud.

Keelestamine

Reketite keelestamise vajadus sõltub ka sellest, kui kaugele mängija turniiril jõuab, ent siingi on kulu proportsioonis tuludega, sest kaugemale jõudmine on ju igal juhul kasulik. Eeldatakse, et aastased kulud keelestamisele jäävad 5000 ja 40 000 dollari vahele. Kusjuures Sportyco kirjutab, et kui kõik tuntud mängijad saavad reketitootjailt oma mänguvahendid tasuta, siis keelestamise maksavad nad üldjuhul ise kinni.

Muud kulud

Siia kuuluvad mitmed väiksemad kulud nagu kohapealne transport, isiklikuks tarbeks riietuse ostmine, kulud meditsiinile ja massaažile, mida vähem sponsoreeritud mängijad peavad tavaliselt ise maksma. Vahel tuleb maksta ka trahvi reeglite rikkumise eest.

Nii arvutab Sportyco, et TOP50 (Eesti mängijaist kuulub sinna hetkel vaid Anett Kontaveit) mängija kulud võivad üsna suuresti varieeruda kuskil 100 000 ja 2 miljoni vahel, kuid peamiselt jäävad 150 000 ja 500 000 vahele. Kõigil TOP50 mängijail peaks aga aastane auhinnaraha ulatuma üle poole miljoni.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top