fbpx
Close

Homme algavate Eesti noorte meistrivõistluste eelvaade

– Auhinnalaud / Foto: ETL/Igor Pissarev

Laupäeval 8. augustil tehakse Tallinnas Kadrioru tenniseväljakutel algust tänavuste Eesti noorte meistrivõistlustega. 8.-13. augustil selgitatakse Eesti meistrid U12 ja U16 vanuseklassis ning 14.-19. augustini U14 ja U18 vanuseklassis.

Kui noormeestest on kohal kogu Eesti tennise tulevikutegijate raskekahurvägi eesotsas Oliver Ojakääru, Andreas Sillastega, Markus Mölderi ning Kanadast kohale sõitnud eelmise aasta U14 Eesti meistri Matthias Uwe Kasega, siis tütarlaste turniirilt jäävad vigastuste tõttu eemale neidude U18 neljas number ning U14 edetabeli ülivõimas juht Brit Martin ja kuni 14-aastaste Eesti tüdrukute tippu kuuluv Maarja Leinštrep.  

Viljandi piiga Brit Martin ütles Tennisnetile, et tuleb kindlasti Tallinnasse võistlusi vaatama.

„Laupäeval tehakse mulle uus MRT, siis peaks selguma, millal ma taas võin reketit käes hoida,“ sõnas Martin, kes pole saanud parema käega tennist mängida juba neli kuud.

„Loomulikult on kahju, et ise mängida ei saa, kuid selliseid pause tuleb pea kõikidel tennisistidel ikka ette. See on paratamatu ning see periood tuleb lihtsalt üle elada,“ rääkis Martin, kes lubas oma lähimatele sõpradele pöialt hoida.

Laupäeval alustatakse üksikmängudega ning kavas on ka U16 segapaarismängu turniiri avaring. Pühapäeval mängitakse kaks ringi paarismänge.

Põnevamad matšid esimestes ringides

U16 tüdrukute tabeli samasse poolde loositi pärast koroonapausi hiilgevormi näitav Pärnu tüdruk Laura Rahnel ja U14 teine number Grete Gull(TK Fellin), kes võivad edu korral avamatšis omavahel kohtuda juba teises ringis. Rahnel peab selleks jagu saama 2017. aasta U12 tüdrukute Eesti meistrist Emma Namnieksist (TC 2000). Gulli esimeseks vastaseks on Angelina Zhumadilova (EKSM).

Mäletatavasti alistas 14-aastane Laura Rahnel Eesti klubide karikavõistlustel 2015. ja 2016. aasta Eesti naiste üksikmängu tšempioni Maria Lota Kauli.

Poiste U16 avaringi põnevamad matšid tõotavad tulla Mathias Tempeli (Tondiraba MK) ja David Mikelaišvili (Tallink City SK), Sten Hiiesalu (MK Tenniseklubi) ja Henry Inki (USTA) vahel. Tõenäoliselt tuleb huvitav mõõduvõtmine ka  Artur Kontuse (Tondiraba TK) ja Oleg Molotkovi (Tallink City SK) ning treeningkaaslaste Indrek Herman Raudkivi ja Andre Karel Kalle vahel (mõlemad USTA).

Tüdrukute U12 turniir tõotab tulla väga põnev, sest lisaks kahele esimesele asetusele Marie Johanna Lapimaale (Altius TK) ja Kätriin Reinvaldile (Avantage) tahavad oma sõna sekka öelda ka mitmed teised tüdrukud, nende seas ka 2010. aastal sündinud Kiira Paškov (6. asetus, Tondiraba TK).

Poiste U12 tabelis on esimese paigutusega selle vanuseklassi tänavune valitseja Edwin Averjanov. U12 vanuseklassi poiste tase on aga üsna ühtlane, kus kõrgesse mängu võivad sekkuda ka mitmed asetamata mängijad.

Eesti noorte tennisemeistrivõistluste peakohtunik Taavi Treier ütles, et 2020. aastal on võistluste formaat sama, nagu varasematelgi aastatel.

„Mingeid olulisi muudatusi ei ole, reeglid on ju samad. Ainult võistlejate pidu jääb kahjuks sel aastal ära,“ ütles Treier.

Treieri sõnutsi on nagu alati märksõnaks ilm. „Kõik muud probleemid on kohapeal lahendatavad, aga mille vastu ei saa, see on ilm,“ lisas Treier.

Tennisnet võttis ühendust ka Ilmataadiga, kes lubas vähemalt ENMV kahenädalase tsükli esimeseks pooleks ilusat vihmavaba ilma.

scroll to top