Holger Rune alistas taas Novak Djokovici

Siirad õnnitlused: Novak Djokovici (paremal) ja Holger Rune vahel vaenu ei ole. / Foto: Reuters/Scanpix

Taanlane Holger Rune on mees, kes autoriteete ei tunnistas – kõige kuulsamate vastu mängib ta alati parimat tennist. Täna Rooma Masters 1000 turniiri veerandfinaalis sai ta karjääri teise võidu maailma esireketi Novak Djokovici (Serbia) üle.

Rune juhib nüüd Djokovici vastu 2:1 ja ainsa kaotuse sai taanlane 2021. aasta US Openil, kui ta ei kuulunud veel esisajasse. Kuid mullu novembris sai Rune Djokovicist jagu väga tähtsas mängus – Pariisi Mastersi finaalis. Rune võitis tookord 3:6, 6:3, 7:5, aga tänases veerandfinaalis oli edu numbriliselt kindlam 6:2, 4:6, 6:2.

Paljud tennisefännid peavad Runet järgmiseks tennise “pahaks poisiks” pärast Nick Kyrgiost. Taanlane ei ole otseselt kedagi solvanud, aga tema žestid ja käitumismaneer ei ole tihti vastast austav. Esimesena kurtis selle üle kolmekordne slämmivõitja Stanislas Wawrinka. Djokoviciga ei ole Runel tüli olnud, kuid tänase mängu teises setis hakkas taanlane õiendama kohtunik Mohamed Lahianiga, kes jälge vaatamas käies luges Djokovici löödud palli sisse, ehkki ekraanil näidatud jälg tundus ilmselt olevat audis. Tüli paisus suureks ja isegi peakohtunik tuli seda lahendama. Siis Rune kurtis: “Kohtunik on see, kes paneb mind teiste silmis nägema paha poisina.” Sest mida ta saab teha, kui kohtunik eksib!?

Mänguliselt läks aga nii, et esimeses setis murdis Rune kohe avageimis Djokovici servi ja kuigi järgmises geimis oli serblasel kaks murdepalli, säilis taanlase edu ja hiljem isegi suurenes veel ühe murde võrra. Teises setis oli murdega ees Djokovic, kuid Rune sai selle tagasi seisuks 4:5. Ta asus servima, aga mäng katkes vihma tõttu seisul 0:30. Pärast pausi sai Djokovic murde ja sellega ka seti kätte, kuid jäi otsustavas setis kohe taha 0:4. Sealjuures kolmes geimis oli seis 40:40, aga kõigil juhtudel võitis Rune kaks viimast punkti. Djokovic on tuntud maailma parima otsustavate punktide mängijana, aga täna jäi selles osas Runele alla. Sellises kaotusseisus polnud Djokovicil enam lootusi ja tal tuli kaotus vastu võtta.

Maailma edetabelis langes Djokovic nüüd Carlos Alcarazi (Hispaania) taha, ehkki hispaanlane langes temast kahe ringi võrra varem välja. Tõsi, tänane kaotus enam ei otsustanud – nii nagu punktisüsteem mõnikord on kummaline, ei oleks isegi turniirivõit aidanud serblast, sest tal oli kaitsta eelmise aasta Rooma turniiri võit. Ta ei oleks punkte juurde saanud, aga Alcaraz isegi kehva tulemusega 45 punkti juurde sai.

Meeste üksikmängus selgub täna veel üks poolfinalist Casper Ruudi (Norra, 4) ja Francisco Cerundolo (Argentiina, 24) kohtumisest.