fbpx
Close

“Hispaaniapoisid” väisasid kodumaad ja jagasid oma muljeid

– Petrik Tamtik / Foto: Viktor Burkivski

Eesti tennise 14-aastaste paremikku kuuluvad Petrik Tamtik ja Sander Sootla alustasid septembris õpingud Hispaanias Ferreri tenniseakadeemias. Tennisnet uuris tennisepoistelt, et kuidas neil seal läheb.

Noormehed olid päikesejumekad ning juuksed tugevasti heledemaks pleekinud, siiski mainis Sander Sootla (13), et enam kui päike meeldib talle Hispaanias see, et koolis ei pea käima.

“See on kõige parem, et saab keskenduda ainult tennisele, koduseid ülesandeid pole nii palju,” rääkis Sootla.

Sandri onupoeg Petrik Tamtik oli sugulasega ühel nõul, et tennisega saab nüüd pühendunult tegeleda.

Poisid tulid Eestisse vaid neljaks päevaks, U14 GP poiste turniiriks. Neil koolivaheaega ei ole ning koheselt pärast turniiri algab tenniseakadeemia rutiin.

“Trenni teeme iga päev, ainult pühapäeval puhkame,” rääkis Sander.

“Siis käime kinos, niisama linnapeal või rannas. Väga mõnus on,” muljetas Petrik.

Petriku sõnul on treeningute intensiivsus ja ülesehitus hoopis teistsugune kui Eestis. “No maksimaalselt kaks-kolm last on väljakul ja trenni teeme kaks korda päevas, kokku nii viis tundi tegeleme tennisega,” ütles Petrik, kes 20. oktoobril võitis Tallinnas Tondi tennisekeskuses peetud kuni 14 aastaste poiste GP-turniiri.

“Füüsiline on hirmraske tegelikult, palju raskem, kui siin,” ütles Sander. Kummalegi poisile ei meeldi, et jooksmisele pannakse palju rõhku.

“Jah jooksma peab palju. Esmaspäeval ja neljapäeval näiteks tuleb korraga seitse kilomeetrit joosta, ja mitte niisama sörkides, vaid normaalse tempoga,” lisas Petrik.  

Poisid ei viibi Hispaanias päris omapäi. Alati on nendega koos keegi poiste vanematest.

Aga mis ei meeldi?

Selle peale vastasid poisid ühest suust, et toidud ei maitse. “Akadeemias pole söögid kiita. Maitsetud kaheksajalad, eelistaks ikka pastat või pitsat,” rääkis Petrik.

Kooliga pole kumbki muidugi lõpparvet teinud. Pärast hommikust trenni on ingliskeelsed tunnid. Tükki kuus. Seejärel pisut vaba aega ning õhtul jälle treeningud. Esialgu plaanivad noored tennisistid oma oskusi hispaanlasest treeneri Edgar Pallares Garcia käe lihvida akadeemilise aasta lõpuni ehk järgmise aasta maikuuni. Pallares Garcia oli Sandri ja Petriku mänge jälgimas ja analüüsimas ka Eestis.

Petrikule sobib väga ka Hispaania-võistluste teistsugune ülesehitus.

“No seal ei ole kunagi kaht üksikmängu päevas,” sõnas Petrik. Sander kinnitas, et ka talle meeldib, et üks turniir võib kesta mitu nädalat. “Üks mäng on näiteks laupäeval, järgmine mäng pühapäeval, kui siis ka võidad, on järgmised mängud juba järgmisel nädalavahetusel.”

Koduigatusega on rohkem kimpus Sander, kellel kodus ka väiksem veli Oliver. “Ikka tunnen koduigatsust, pole enam vennaga sellist müdistamist nagu varem,” kõneles Sander.

Poisid usuvad, et akadeemia-aeg tuleb neile kasuks nii tennisealaselt kui ka elukogemuslikult.

“Tegelikult on seal superkihvt ja meile väga meeldib,” võttis Petrik jutuajamise lühidalt kokku.

scroll to top