fbpx
Close

Võitmatu Nadal viis Hispaania finaali

Rafael Nadal pole tänavusel Davis Cupil kaotanud ühtki mängu. / Foto: AP/Scanpix

Kodupublik sai oma tahtmise ja näeb Hispaania meeskonda Madridis peetava Davis Cupi Maailmaliiga pühapäevases finaalis.

Poolfinaal Suurbritanniaga ei kulgenud päris Hispaania stsenaariumi kohaselt, sest nad ei võitnud mõlemat üksikmängu ja paarismängus võis selle ala spetsialiste Jamie Murray’d ja Neal Skupskit lugeda soosikuteks. Hispaania ebaõnne tingis kurb sündmus, sest isa surma tõttu lahkus meeskonna juurest teine reket Roberto Bautista Agut, kes küll finaaliks on tagasi. Seepärast ei olnud suur üllatus, et Feliciano Lopez (ATP 63.) ei suutnud tuua punkti Kyle Edmundi (68.) vastu. Briti teine number võitis 6:3, 7:6.

Sellele järgnes aga maailma esireketi Rafael Nadali show. Kuigi kohtumine Daniel Evansiga (42.) algas tasavägiselt, ei saanud britt alates seisult 4:4 enam geimigi. Nadal võitis 6:4, 6:0 ja tuli välja ka paarismänguks koos Lopeziga. Kui alagrupiturniiril esindasid Hispaaniat paarismängus Marcel Granollers ja Lopez, siis alates play-offist on kogu aeg olnud väljakul Nadal. Esimese kohtumise Argentiina vastu võitis ta koos Granollersiga, aga ööl vastu pühapäeva koos Lopeziga.

Mäng ei toonud kaasa ühtki servimurret, aga tänu edule kahes tie-break’is Hispaania paar võitis 7:6, 7:6. Sealjuures olid teises setis Murray ja Skupski palju kindlamad. Alates seisust 2:2 ei kaotanud britid neljas servigeimis ühtki punkti, aga hispaanlased olid pisut raskustes, kuigi murdepalle oli brittidel vaid üks, aga seda väga olulisel seisul 6:5, 40:30, mis seega oli ka settpall.

Tie-break’is teenis Suurbritannia minimurde, kuni lõpuks seisul 5:3 loovutas üle pika aja oma servil esimese punkti vastasele. Siiski said Murray ja Skupski taas murdega ette ja juhtisid 6:4 ning pärast punkti kaotamist teenisid juba settpalli oma servil. Aga nüüd võtsid visad hispaanlased veel ühe punkti tõrjel ja pärast järgmist minimurret võitsid tie-break’i 10:8! Sealjuures oli üldpunktidega 87:85 selles mängus parem Briti paar.

“Davis Cup on alati dramaatiline ja uus formaat seda enam,” ütles Nadal. “Mängisime suurepärase matši ja otsustavatel hetkedel servis Feli imeliselt ja mängis laitmatult. Suur tänu talle, kogu meeskonnale ja publikule.”

Lopez lisas, et tema jaoks oli poolfinaalmatš isegi rohkem kui unistuste täitumine, sest ta ei osanud iial näha endal sellist rolli. “Olen juba 38-aastane ja mängin ilmselt karjääri viimaseid hooaegu. Ma isegi ei arvanud, et saan üldse Davis Cupil mängida, aga nüüd mängisin otsustavat punkti koos Rafaga,” sõnas Lopez.

Hispaania mängis Davis Cupi finaalis viimati 2012. aastal, kui ta kaotas võõrsil Tšehhile 2:3. Tennise suurima võistkondliku trofee on Hispaania võitnud aga viis korda – aastatel 2000, 2004, 2008, 2009 ja 2011. Nii Nadal kui ka Lopez on olnud võidus osalised kolm korda. Rafa puudus vigastuse tõttu aastal 2008, kuid mängis kaasa 2004, 2009 ja 2011 finaalis, Lopez aga osales kahel korral (2009, 2011) ainult paarismängijana, kuid 2008 ka üksikmängus. Teised praegused Hispaania koondislased ei ole Davis Cupi võitnud, kuid Granollers osales 2012. aasta kaotatud finaali paarismängus.

Kanada ei ole Davis Cupil varem kunagi finaali jõudnud.

Spordiennustaja Peep: Kanada on olnud visa, aga finaalis ei üllata

Spordiennustaja Peep tunnistas, et poolfinaalide ennustus ei läinud tal päris nii nagu ta arvas, eriti just Kanada võit Venemaa üle tõi talle rahalise kaotuse. “Teine asi oli selles, et ma ei uurinud täpselt Hispaania meeskonna kohta ega teadnud midagi Roberto Bautista Aguti puudumisest. See tegi Hispaania võidu keerukamaks, aga nad tulid ikkagi toime. Kanada on sellel turniiril mänginud hingega ja annab kindlasti tugeva lahingu Hispaaniale, aga kodupubliku ees on siiski väga tõenäoline, et väljakuperemehed lõpetavad selle finaali juba üksikmängudega, kui Bautista Agut nüüd kaasa mängib,” ütles Peep.

Ennustusportaal Paf annab Hispaania võidukoefitsiendiks 1,35, aga mujal on see natuke kindlam, sest Pafi ennustuses seisab esialgu Hispaania teise reketina kirjas Lopez. Kuid tõenäoliselt mängib siiski Bautista Agut. Sellepärast ongi soovitatav Davis Cupile mitte liiga vara panustada, sest koosseis otsustatakse alles vahetult enne matši algust.

scroll to top