fbpx
Close

Hispaania suurima spordiväljaande lugejad valisid Nadali viimaste kümnendite parimaks

– Rafael Nadal | Foto: Chine Nouvelle/Sipapress/Scanpix

Hispaania suurim spordile keskenduv päevaleht “Marca” valis oma lugejate hääletusel Hispaania parimat sportlast viimase kolme aastakümne perioodil. Valimisse mahtus 16 portlast, kes konkureerisid omavahel virtuaalse turniiritabeli vormis. Ja kuigi “Marca” põhisuunaks on jalgpalli kajastamine, valiti parimaks hoopis tennisist Rafael Nadal.

“Marcal” on 2,3 miljonit lugejat, mis on kõrgeim näitaja Hispaania sporti kajastavate väljaannete seas. Seega on tegemist üsna representatiivse “valijaskonnaga”. 16-sse turniiritabelisse mahtusid lisaks Rafael Nadalile teiste seas autosportlastest rallisõitja Carlos Sainz ja vormelipiloot Fernando Alonso, korvpallur Pau Gasol, jalgratturid Alberto Contador ja Miguel Indurain, jalgpallurid Xavi, Andres Iniesta, Iker Casillas ja Raul jt.

Avaringis seljatas Nadal kahekordse maailmameistri Sainzi (94% vs 6%), seejärel kahekordse Tour de France’i võitja Contadori (94% vs 6%) ja nelja parema hulgas viiekordse Tour de France’i võitja Induraini (83% vs 17%). Otsustavas heitluses seisis 19-kordse Suure slämmi võitja Nadali vastas kaks korda NBA tiitli võitnud ja 2006. aastal Hispaania tiimis maailmameistriks kroonitud Gasol. Nadal kogus 82% ja Gasol 18% häältest. Numbrid näitavad, et Nadali ülekaal teiste vastu oli mäekõrgune!

scroll to top