fbpx
Close

Hiiumaal algas uus tenniseajastu

– Hiiumaa Tenniseklubi liikmed oma esimesel treeningul uues Hiiumaa spordikeskuses / Foto: Häli-Herta Haavapuu

See talv tuleb Hiiumaa tenniseharrastajatele teisiti – nimelt on valminud Hiiumaa spordikeskuses koguni 3 sisetenniseväljakut nii suurtele kui väikestele tennisesõpradele.

Hiiumaa väljakud avavad tennisetreenerid Maria Adamson ja Rain Rosenberg, kes teevad lastele laagri ning millele järgneb kohe treener Säm Ulp oma laagriga ning sellele järgnevad juba omakorda väiksemad ja suuremad võistlused ja see on ainult oktoobri graafik. Aga esimesena said väljateenitult mänguõiguse Hiiumaa tenniseklubi liikmed, kellel täpselt 13.10.2021 algas uus tenniseajastu – mitte kunagi varem ei ole hiidlased Hiiumaal saanud normaalsetes sisetingimustes treenida. See oli ka meie tenniseklubi südame ja hinge – Tiiu Masingu – ammune unistus. Õnneks tuli riik hiidlastele appi ning tennisehall valmis samaaegselt kogu Hiiumaa uue spordikeskusega. Kuna hoones on olemas ka majutus, siis sportlastele, kes Hiiumaale võistlustele tulevad, on tagatud ideaalsed tingimused.

Hiiumaa tenniseklubi juhatuse liige Tanel Malk, kes on ühtlasi ka Hiiumaa Spordi nõukogu liige, kommenteeris valitud väljakukatet järgmiselt: “Väljakukate sai valitud Allar Hindi ja Riho Kalluse soovitusel. Meil on 3 kõvakattega väljakut, mis on analoogsed Viimsi Forus spordikeskuses olevate väljakutega.” Küsimusele, kuidas tennisesõber Tanel väljakutega ise rahule jäi ütles ta, et 30 proovitud minuti ajal jäi väljakutega väga rahule ning lisas: “Aga eks lõpliku hinnangu annab ikkagi üldine mängijate tagasiside ja näiteks kui Anett on Hiiumaa väljaku ära proovinud.” 

Küsimusele, kas peale uute tingimuste loomist näeb Tanel Malk Hiiumaa tenniseharrastajate arvus kasvu, leidis tenniseklubi juht, et see juhtub absoluutselt kindlasti: “Eks palju on huvi tuntud ja uuritud, millal saab ja kuidas saab mängida, kes õpetama hakkab.” Treeneri leidmisega on klubi liikmed juba pikemalt tegelenud, kuid asi on hetkel veel lahtine: “On huvilisi vaatamas käinud ja mõtlemiseks aega võtnud, aga konkreetset kokkulepet veel olemas ei ole. Praegune klubi hing Tiiu Masing ikka veel ütleb, et ära muretse – kui õige aeg on käes, siis tuleb kindlasti ka treener. Minu arvates on see õige aeg nüüd käes.”

– Hiiumaa tennise hing ja südametunnistus Tiiu Masing ning Hiiumaa tenniseklubi juhatuse liige Tanel Malk / Foto: Häli-Herta Haavapuu

Siinkohal veelkord kutsume üles huvilisi meiega ühendust võtma, sest lapsi on hetkel klubi nimekirjas üle 30, kes kõik Tiiu Masingu juhendamisel jätkuvalt harjutavad. Täiskasvanuid liikmeid on tenniseklubil üle 60, aga mitmed nendest ei ela alaliselt Hiiumaal. “On ka üsna palju mängijaid, kes ei ole tenniseklubiga liitunud, nii et harrastajaid leidub juba täna piisavalt ning nüüd kindlasti tuleb veel juurde. Paljud lapsevanemad on minult uurinud, et kas ja millal saaks oma lapsed trenni tuua, aga…,” jätab Tanel Malk jutulõnga poolikuks.

Ja nüüd tänusõnade juurde. Küsimusele, kellele soovib Tanel Malk Hiiumaa tennisehalli saamisloo juures tänusõnu öelda vastab mees järgmiselt: “Neid inimesi on tohutult palju, et see unistus teoks sai ja isegi raske on kedagi spetsiaalselt välja tuua. Kõigepealt vist Tiiu Masingut, kes uskus sellesse ja hoidis ja hoiab Hiiumaal tennisemängu ja seda õpetanud väga paljudele hiidlastele. Ja et see reaalsuseks sai, siis Anti Kalle, Oliver Tatar ja Kristi Linkov, kes suutsid Hiiumaa Spordikoolist planeeritud spordihalli ka tennisekeskuse “külge pookida” ja on ka hilisemate tegemistega aktiivselt kaasa käinud. Georg Linkov, kelle algatusel tehti rahvaalgatus lisaraha tennisehallile eraldamise osas. Loomulikult kõiki inimesi, kes panid allkirja rahvahääletusele ja saadikuid, kes rahva häält kuulda võtsid. Lisaks Tõnis Lukast ja Jüri Ratast, kes valitsuse poolt tennisehalli rahaeraldusi korraldasid. Ja lisaks veel eelpool nimetatud Riho Kallus, Mati Ende, Ain Kaljurand kes alati olid valmis detailides nõu andma.” Aitäh kõikidele abilistele ja toetajatele, et projekti uskusite!

Hoonet haldab Hiiumaa valla allasutus Hiiumaa Sport ning broneeringute osas võib kirjutada alguses juhile, Martin Laurile e-mailile: martin.lauri@hiiumaa.ee, kui kohe-kohe on valmimas asutusel ka koduleht ning broneeringusüsteem. Väljaku hinnad kindlasti meelitavad kõiki soovijaid mängima: E-R 8-11 10€/h; E-R 11-18 ja L-P 9-20 15€/h ja E-R 18-22 20€/h.

Kristi Linkov, Hiiumaa tenniseklubi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top