fbpx
Close

Daniil Glinka jõudis teise ringi, Maria Lota Kaul paarismängu poolfinaali

– Maria Lota Kaul / Foto: Igor Pissarev/ETL

Monastiri ITF-i M15 turniiril jõudis Daniil Glinka teise ringi, kuid sellega tema võistlus ka piirdus. Maria Lota Kaul pääses Sharm el Sheikhis W15 põhiturniirile õnneliku kaotajana (lucky loser), kuid kaotas avaringis tasavägise mängu. Paarismängus on Kaul aga jõudnud juba poolfinaali.

Glinka võitis avaringis Stefano Reitano (Itaalia) 6:3, 2:6, 6:1, aga teises ringis kaotas viiendana asetatud Moez Echarguile (Tuneesia, ATP 652.) 1:6, 0:6. Paarismängus oli Glinka partner Karl Kiur Saar, kes üksikmängus kaasa ei teinud. Glinka ja Saar kaotasid napilt kolmandana asetatud Quentin Folliot’le (Prantsusmaa) ja Giorgio Riccale (Itaalia) 2:6, 6:3, 8:10.

Kaul teenis Egiptuses kvalifikatsioonis ühe 6:0. 6:0 võidu ja napi kaotuse, aga nagu öeldud, pääses põhitabelisse õnneliku kaotajana. Kaul läks kokku kaheksandana asetatud Eri Shimizuga (Jaapan, WTA 777.) ja kaotas 6:3, 5:7, 4:6. Teises setis oli Kaul 4:2 ees, aga ei suutnud ühemurdelist edu hoida. Otsustavas setis tuli eestlanna omakorda kaotusseisust peaaegu välja, aga seisul 4:5 loovutas uuesti oma servigeimi.

Seevastu paarismängus alustasid Kaul ja Emily Welker (Saksamaa) 7:6, 5:7, 10:2 võiduga Silvia Ambrosio (Itaalia) ja Demi Trani (Holland) üle. Veerandfinaalis oli Kaulil nüüd võimalus võtta väike revanš, sest vastas olid Shimizu ja Ivana Sebestova (Tšehhi). See õnnestuski. Kuigi esimeses setis mängisid Kaul/Welker maha 5:3, 40:15 edu, suutsid nad ennast kokku võtta ja võita 7:5, 6:3.

Helena Narmont tegi kaasa Normani (Oklahoma osariik, USA) W15 turniiril ja kohtus avaringis maailma juunioride edetabeli 43. koha abil otse põhiturniirile pääsenud Elizabeth Colemaniga (USA). Narmont kaotas 3:6, 5:7. Muide, Normani turniiril oli esimesena asetatud meie põhjanaaber Oona Orpana, aga temagi kaotas esimeses ringis.

scroll to top