fbpx
Close

Hiina turniiride ärajäämine annab naiste tennisekalendrile tugeva hoobi

– Tennis / Foto: Pixabay

Kui augustis ja septembris saavad naistennisistid erinevatel profiturniiridel osaleda, siis oktoobrisse on tekkinud sügav auk hiinlaste otsuse tõttu oma riigis rahvusvahelisi spordivõistlusi sel aastal mitte pidada.

WTA turniire, mis jäävad ära, on koguni seitse: Pekingi, Hong Kongi ja Tianjini turniirid, mis pidid toimuma 12.-18. oktoobrini, Wuhani ja Nanchangi turniir 19.-25. oktoobrini, Zhengzhou Open 26. oktoobrist 1. novembrini ja WTA finaalturniir Shenzhenis 8.-15. novembrini.

Hiina teatas sealjuures, et ta teeb erandi 2022. aasta taliolümpiamängude testvõistlustele, mis üritatakse läbi viia, sest hiinlaste suur soov on Pekingi talimängud igal juhul korraldada. Seepeale püüdis WTA tegevdirektor Steve Simon Hiina spordijuhtidega läbi rääkida, et ehk võetakse juurde ka tennisevõistlused, mis pole koroonaviiruse suhtes nii ohtlik ala. Ent sel nädalal lõppesid läbirääkimised positiivse tulemuseta.

“Mõistagi on Hiina teinud head tööd koroonaviiruse ohu likvideerimisel,” kommenteeris Simon. “Haigestumiste arv on neil väga kindlalt kontrolli all ja nad ei soovi endale mujalt maailmast ohtu kaela tõmmata. Üks selliseid võimalusi on kogu oma keskkond sulgeda.” Paradoks on aga selles, et Hiinast just mullu sügisel koroonaviiruse levik algas ja nemad nö “selle jama maailmale kaela tõid”, aga nüüd kaitsevad juba ennast rohkem nakatunud riikide eest.

Eraldi tuleks mainida, et Hiina turniiride ärajäämine on halb ka Anett Kontaveidile, kes eelmisel sügisel ei saanud seal haiguse tõttu mängida ning võinuks WTA punkte tänavu märgatavalt juurde saada. Neile, kes aga eelmisel sügisel Hiinas punkte kogusid, jäävad need alles.

Naisprofid peaksid tennist siiski oktoobris-novembris mängida saama, sest kavas on veel Linzi turniir (12.-18. oktoober), ning Tokyo ja Moskva turniirid (2.-7. november). Peetakse ka Souli turniir 6.-11. oktoobrini, kuid see langeb kokku Roland Garrosi slämmiturniiri ajaga ning vaevalt Koreasse kuigi palju tugevaid mängijaid sõidab. WTA-l on küll veel võimalus viia Souli turniir hilisemale ajale ning lahutada samal nädalal peetavad Moskva ja Tokyo turniirid, mis annaksid võimaluse naistel mängida veel neljal nädalal.

ATP kalender kannatab Hiina tõttu märksa vähem. Osa turniire Hiinas olid kavas Roland Garrosi teisel nädalal ja suurtest võistlustest jäi tegelikult ära vaid Šanghai Masters 11.-18. oktoobrini.

scroll to top