Hiilgav! Kristjan Tamm võitis Monastiris karjääri teise ITF-i turniiri!

– Kristjan Tamm / Foto: ETL/Igor Pissarev

Hästi võidelnud Kristjan Tamm tuli välja kahest kaotusseisust ja võitis Monastiris karjääri teise ITF-i 15-tuhandelise turniiri. Sama oli Tamm suutnud samas paigas eelmise aasta novembris.

Finaali favoriidiks võis pidada venelast Artem Dubrivnyy’d (või oleks eesti keeles õigem Dubrovnõi?), kes maailma edetabelis asus 443. kohal ja oli asetatud teisena. Ta alustaski 725. kohal asuva eestlase vastu paremini ja murdis Tamme servi nulliga seisul 1:1. Kuid järgmises geimis suutis Tamm seisult 15:40 jõuda murdeni ja mäng oli taas tasa. Paraku suutis Dubrivnyy murda seisul 4:4 veel ühe korra ja võita seti.

Teine sett oli Tamme esituses kõige kindlam. Vastasel polnud isegi ühtki murdepalli, aga Tamm ise murdis servi kohe seisul 1:0. Nii ei tekkinud ärevat olukorda ja jõuti otsustava setini. Kui Tamm oli algul taga ühe setiga, siis kolmandas setis jäi ta taha murdega seisuks 0:2. Kuid eestlase võitlusvaim oli täna suurepärane ja sellest seisust alates võitis venelane vaid ühe geimi! Pärast kaht murret oli Tamm ees 5:3 ja siis servis taas Dubrivnyy, kuid pikas geimis, kus eestlasel oli neli matšpalli ja venelasel kaks geimpalli, lõpetas Tamm kohtumise võidukalt!

Poolfinaalis ja finaalis Tamme serv enam nii võimsalt ei toiminud nagu eelmistes kohtumistes, aga kui 5st ässast ja 2st topeltveast piisab turniiri võitmiseks, siis ei olegi statistikal enam tähtsust. Vastane oli selles osas ka kehvem – 3 ässa ja 3 topeltviga. Teised numbrid võrdluseks (Tamm eespool): esimese servi protsent 67-62, esimeselt servilt võidetud punktid 70-62%, murdepallid 13st 5 ja 4st 3, üldpunktid 93-89.

Tamm teenis esikoha eest 10 ATP punkti, mis siiski peaksid arvestusse minema alles 21. detsembriks. Järgmise nädala edetabelis on Tamm 709. (kaks kohta Vladimir Ivanovist taga), kuid peaks ülejärgmiseks nädalaks kerkima 620. koha kanti.