fbpx
Close

Hiilgav! Elena Malõgina alistas Saksamaal endise TOP50 mängija!

Elena Malõgina. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Eesti kolmas reket Elena Malõgina teeb sel nädalal kaasa Hechingenis (Saksamaa) ITF-i 60-tuhandelisel turniiril. Avaringis ei olnud Malõginal loosiõnne, kui kokku tuli minna kolmandana asetatud Stefanie Vögelega (Šveits, WTA 217.), kes on kunagi kuulunud maailma 50 parema sekka.

Vögele parim koht WTA edetabelis on 42., milleni ta jõudis 2013. aasta novembris. Praegu 32-aastane šveitslanna on võitnud ka Kaia Kanepit, kuigi kokkuvõttes on Kaia omavaheliste mängudega ees 2:1. Nüüd aga kohtus Malõgina sellise kuulsusega ja võitis 6:3, 6:7, 7:6. Malõginat ei heidutanud ka fakt, et teise setis jäi tal kasutamata matšpall.

Esimeses setis võitis Malõgina vastase servi esimeses ja viimases geimis ning mängis oma pallingul lausa hiilgavalt, kaotades nelja servigeimi jooksul vaid ühe punkti! Kuid teises setis pääses Vögele kahel korral murdega ette, neist teisel juhul seisuks 5:4, aga Malõgina viigistas kohe. Tie-break’is võideti seisuni 3:3 punkte ainult servil, seejärel aga tõrjel. Nii oli Malõgina pärast kaht tõrjepunkti ees 6:5, aga ei kasutanud matšpalli oma servil ja lõpuks seisul 7:6 sai Vögele üle pika aja punkti ka oma servil ja võitis seti.

Otsustavas setis oli Vögele ees juba 3:0, aga Malõgina ei murdunud. Ta sai vastase servi tagasi ja viigistas 3:3. Seejärel hoiti pallingut seisuni 6:6 ja mängiti teine tie-break, kus Malõgina võttis seisult 2:1 kaks punkti Vögele servil ja siis veel kaks oma servil – 6:1. Ta kasutas ära kolmanda ehk kokku neljanda matšpalli ja võitis tie-break’i 7:3.

Staistikast lähtudes on Malõgina viimase aja edu aluseks olnud servi paranemine. Täna lõi ta esimest servi sisse 71% ja võtiis esimeselt pallingult 65% punktidest, millega parajalt ületas Vögelet (58%). Malõgina oli parem ka murdepallide realiseerimisel – temal 8st 5, vastasel 9st 3.

Malõgina järgmine vastane selgub alles homme, seega mängib Eesti kolmas reket 2. ringi kohtumise neljapäeval.

scroll to top