Helena Narmont lisas oma kontole veel ühe WTA punkti

– Helena Narmont / Foto: ETL/Igor Pissarev

Helena Narmont, kes peaks järgmisel nädalal saama koha WTA edetabelis, lisas oma kontole veel ühe punkti, kui alistas Monastiri ITF-i 15 000 dollari auhinnafondiga turniiri avaringis Zdena Šafarova (Tšehhi) 6:3, 7:6.

Kuigi Šafaroval ei ole WTA edetabelikohta, on tegemist siiski 17-aastase tõusva mängijaga ning Tšehhimaa on praegu eriti tuntud tugevate noorte pealekasvamise poolest.

Narmont mängis aga üpris kindlalt ja oli kaotusseisus ainult esimese seti algul 0:2. Seejärel võitis ta kõik neli Šafarova servigeimi, kuid loovutas korra ka oma pallingu. Otsustavaks sai geim seisul 3:3, kui Narmontil oli kuus murdepalli ja vastasel kolm geimpalli, aga lõpuks eestlanna murdis. Teises setis murdeid polnudki ja ainult Šafarova omas viit murdepalli, kuid Narmont päästis need kõik. Tie-break’is oli Narmont ees 5:1 ja 6:3, kuid ikka läks veel ärevaks, kui peagi oli seis 6:5. Õnneks oli siis aga Narmonti palling ja tal õnnestus kolmas matšpall punktiks vormistada.

Narmont lõi viis ässa ja tegi neli topeltviga, esimene palling õnnestus 64%. Ka esimeselt servilt võidetud punktid (67%) oli üsna korralik näitaja naiste mängu kohta. Teises ringis kohtub Narmont seitsmendana asetatud Gabriella Price’iga (USA), kes on WTA edetabelis 995. kohal. Ka Price on 17-aastane.

Pärastlõunal oli Narmont koos Katarina Kozaroviga (Serbia) võidukas ka paarismängu, kus Tuneesia duo Chahd Berriri/Roua Limem alistati 6:1, 6:0. Kuid veerandfinaalis tuleb neil taas kohtuda esimesena asetatud paariga, seekord Anna Šiškova (Tšehhi) ja Ines Ibbou’ga (Alžeeria). Eelmise nädala Monastiri turniiril olid Narmont ja Kozarov kaotanud üsna kindlalt Šiškovale ja poolatar Weronika Falkowskale, ehk läheb nüüd paremini? Muide, Ibbou sai kevadel tuntuks sellega, et kirjutas ITF-ile palvekirja aidata koroonaviiruse pausi tõttu võistlemisvõimalustest ilma jäänud edetabeli tagumisi mängijaid.

Monastiri turniir on sel nädalal üldse ainus rahvusvaheline tenniseturniiri, mis maailmas toimub. Tuneesias on ilm juba läinud jahedamaks, ent 14-17 soojakraadi ja päikesepaistelise päevaga on siiski tennist üsna soodne mängida.