Helena Narmont jõudis Monastiris veerandfinaali

– Helena Narmont / Foto: ETL/Igor Pissarev

Helena Narmont alistas Monastiri ITF-i W15 turniiri teises ringis Venemaalt pärit, kuid ametlikult riiki mitte esindava Elina Zahharova 6:4, 6:1 ja jõudis veerandfinaali.

Narmont ei ole mõnda aega ITF-i turniiridel mänginud, sest ta õpib USA-s Texase ülikoolis ja mängib sealse liiga võistlusi. Narmont läks esimeses setis 5:1 ette, kui vastane võitis seejärel kolm geimi järjest. Kuid see oli Narmonti ainus kehvem periood, sest hiljem loovutas ta vaid ühe geimi. Narmont oli selgelt üle nii esimese servi (69% vs 51%) kui ka teise servi punktide võitmises (57% vs 44%).

Veerandfinaalis kohtub Narmont neljandana asetatud Chiraz Bechriga (Tuneesia, WTA 745.). Bechri on varem võitnud ühe ITF-i 10-tuhandelise turniiri, aga see juhtus juba üsna ammu, 2016. aastal. Paarismängus ei saanud Narmont ja Kaaviya Balasubramanian (India) veerandfinaalist edasi, sest nad kaotasid neljandana asetatud Chiara Girellile (Itaalia) ja Marie Villet’le (Prsntsusmaa) 0:6, 3:6.

Monastiri M25 turniiril kaotas Kristjan Tamm teises ringis Zhe Li’le (Hiina, ATP 626.) 2:6, 5:7. Teises setis oli Tamm 4:1 ees, aga kaotas pärast seda kaks servigeimi. Tamm lõi koguni 9 ässa, aga serv ei olnud ikkagi piisavalt efektiivne, sest esimeselt pallingult teenis ta 65 ja teiselt pallingult ainult 28% punktidest.