Hästi võidelnud Kristjan Tamm kaotas esimesena asetatud kasahhile

– Kristjan Tamm / Foto: Toomas Kuum

Irpini (Ukraina) 15 000 USD auhinnafondiga ITF-i turniiril, kus Kristjan Tamm oli eile alistanud kaasmaalase Vladimir Ivanovi, kaotas ta täna esimesena asetatud Deniss Jevsejevile (Kasahstan, ATP 306.) 6:7, 2:6.

Kuid Tamm võitles kõvasti. Ta jäi esimeses setis murdega taha, kuid seisul 4:5, 15:40, kui Jevsejevil oli juba kaks settpalli, võitles vastase servil suurepäraselt ja viigistas. Tie-break’is jõudis Tamm 0:4 kaotusseisult soliidse 4:5-ni, aga siis võitis Jevsejev ikkagi oma pallingul kaks punkti. Teises setis aga Jevsejev saavutatud algedu enam käest ei andnud. Seisul 2:5 kaotas Tamm oma pallingul veel ühe servigeimi, aga eks selleks hetkeks oli vähemalt 90% kindel, et Jevsejev mängu võidab.

Tamm lõi ühe ässa ja tegi 5 topeltviga, vastane vastavalt 3 ja 1. Kuid tohutu vahe tuli sisse esimese servi õnnestumisprotsendiga – Jevsejev 83 ja Tamm 40%! Peab ütlema, et viimastes mängudes on Tamm harva saanud esimest servi vähemalt 50% sisse. Sellega kipub olema probleeme ja tugevate vastaste vastu saab saatuslikuks. Murdepalle realiseerisid mehed täna sajaprotsendiliselt: Tamm 1st 1 ja Jevsejev 3st 3.

Hea uudis (või ka osaliselt halb, sest noor mängija tahaks ju rohkem mängupraktikat) oli Tammele täna see, et paarismängus andsid vastased loobumise ning eestlane pääses koos jaapanlase Naoki Tajimaga teise ringi ehk veerandfinaali.

Veerandfinaali said ka Ivanov ja Sagadat Ayap (Kasahstan), kes on asetatud teisena. Nad võitsid Fabio Coelho (Portugal) ja Mateusz Terczynski (Poola) 7:6, 6:2.