Hästi võidelnud Anett Kontaveit pääses Dubais veerandfinaali, kuid pisut aitas ka vastane

Anett Kontaveit Dubai turniiril. / Foto: Zumapress/Scanpix

Anett Kontaveit sai Dubai turniiri 2. ringis revanši viie nädala taguse kaotuse eest Anastassia Pavljutšenkovale, kui alistas üsna ebamugava vastase 7:6, 7:5.

Oodatust tunni võrra hiljem alanud matš jõudis siiski lõpule kohaliku aja järgi pisut enne keskööd, Eestis tähendas see kell 10 õhtul. Pavljutšenkovaga mängides on teada, et niimoodi nagu avaringis rumeenlanna Sorana Cirstea vastu Anett oma mängurütmi küll kätte ei saa. Venelanna armastab ainult lühikesi punkte ja teeb kõik selleks, et pikki pallivahetusi ei tuleks. Aga väga paljudel juhtudel ei tule neid pallivahetusi põhjusel, et Pavljutšenkova ka ise sageli eksib.

Siiski tundus avasetis, et Anett oli serviga rohkem hädas ja algul sai Pavljutšenkova tõrjeid mängu paremini kui Eesti esireket. Kerge initsiatiiv kuulus venelannale, kes kolmel korral pääses murdega ette. Aga kõigil juhtudel Anett viigistas! Viimast korda seisul 5:6, kui enam muud võimalust ei jäänud. Tie-break oli kummaline, sest Anett eksis viiel tõrjel, aga ainsal korral, kui selle sisse sai, teenis vajaliku punkti 7:5 eduks, sest oma servil võttis ta kõik punktid. Tõsi, kahel korral eksis Pavljutšenkova väga napilt.

Ka teise setis polnud Kontaveidi esimese pallingu protsent kiita, aga kuna venelanna eksis sageli ka teise servi tõrjel, siis see väga palju ei lugenud. Pärast mõlemapoolset servi hoidmist seisuni 4:3 murdis Pavljutšenkova taas esimesena Anetti servi. Järgmises geimis oli venelannal kaks settpalli, aga Anett päästis need väga ilusate punktide toel. Kui ta lõpuks geimi tagasi murdis, oli venelanna ootamatult omadega läbi. Ta ei saanud enam kuidagi palli sisse, tegi seisul 5:5 ka kaks topeltviga ja põhimõtteliselt andis mängu ära – vähemalt lõpus enam Anettil palju rabeleda ei tulnud. Aga peab mütsi maha võtma selle võitluse eest, mida Kontaveit tegi enne viimast kolme geimi.

Pavljutšenkova tegi 25 äralööki Anetti 16 vastu, kuid lihtvigu oli venelannal 20 ja Kontaveidil 13. Tundus, et lihtvigade arvu lugemine polnud kohtunikel kõige õigem, aga kuna mõlemad mängijad löövad tugevalt, siis loeti paljud lihtvead sunnitud vigadeks, kuigi võinuks ehk mõlemale umbes 5-6 lihtviga statistikasse juurde panna.

Mängujärgses intervjuus ütles Anett, et edasipääsu veerandfinaali tõi talle võitlemine iga punkti eest. “Kõva töö treeningul on ennast tasunud,” vastas Anett küsimusele, mille arvel ta jõudis esmakordselt veerandfinaali nii slämmiturniiril kui ka Dubais.

Anett ei löönud täna ühtki ässa, tegi kaks topeltviga ja lõi esimest pallingut sisse 58% (eile Cirstea vastu 67%). Pavljutšenkova lõi 6 ässa, aga tegi sama palju ka topeltvigu. Tema esimese pallingu protsent oli 71 ning venelanna võitis ka esimeselt servilt veidi rohkem punkte (65 ja 63%). Aga teiselt pallingult võitis Anett 57 ja Pavljutšenkova 39% punktidest ning siin peituski võidu võti, sest kuidagi väga ebaõnnestunult mängis venelanna alates esimese seti keskelt Anetti teise servi tõrjumisel. See element õnnestus Eesti esireketil märksa paremini. Üllatavalt kõrge protsendiga õnnestus murdepallide kasutamine: Kontaveit 7st 5, Pavljutšenkova 5st 4.

Veerandfinaalis ootab Anetti Petra Martic (Horvaatia, 8). Praegu maailma edetabelis 15. kohal asuva Marticiga polegi Kontaveit varem kohtunud. Nii et homme kell 17.00 algavas matšis (kuna enne seda on kaks mängu, millest esimene algab kell 12, siis usutavasti vähemalt neljapäeval saab Anett planeeritud ajal väljakule) on tegemist kahe tundmatuga võrrandiga.

Teistest tänastest mängudest veel nii palju, et suurüllatus jäi ära, kui esimesena asetatud Simona Halep siiski võitis Ons Jabeuri (Tuneesia) 1:6, 6:2, 7:6. Üles-alla kulgenud otsustavas setis oli algul tagaajaja osas Jabeur, aga siis asus ta servima seisul 6:5. Kuid ta ei kasutanud oma pallingut ja kaotas tie-breaki 7:9. Tuneesia mängijal oli ka üks matšpall tie-break’i seisul 7:6, aga enne oli Halep juhtinud 6:3.