fbpx
Close

Harri Neppi: otsustav hetk oli Anetti serv seisul 5:4, 15:0

Anett Kontaveit Guadalajaras. / Foto: Reuters/Scanpix

Treenerist ekspert Harri Neppi tunnistas, et kuigi Garbine Muguruza ei mänginud WTA finaalturniiri lõppkohtumises liiga hästi, osutus ta Mehhiko keskmäestiku tingimustes ikkagi Anett Kontaveidile ebamugavaks vastaseks. Pealegi ei saanud Anett otsustavatel hetkedel vajalikke asju ära tehtud.

“Anett servis seekord väga tugevalt, ma polegi varem näinud, et ta palliks üle 175 kilomeetri tunnis,” ütles Neppi. “Nüüd lõi ta teises setis seisul 5:4 sellise tugevusega ässa ja proovis kohe sama teise kasti, aga eksis napilt. Pärast seda ehmatas vist ise ka ära, et kuidas ma nii tugevalt löön ja tõmbas tagasi, aga sellest tuli hoopis topeltviga. Ning pärast seda ei saanud ta oma servil enam ühtki punkti, ka mitte järgmises pallingugeimis. Kui Anett servilt initsiatiivi ei saa, on tal raske mängida, ei tule ka enam korralikke ründelööke.”

“Jama oli muidugi ka sellega, et ta ei saanud Muguruza servi tõrjumisel palle hästi mängu, tihti jäid lühikeseks,” jätkas Neppi. “Tagajoonemängus oli aga see mure, et pallid põrkasid liiga kõrgele. Niimoodi Muguruza mängib, aga näiteks Maria Sakkari lööb madalamalt. Anett ei saa kõrgeid palle nii hästi rünnatud. Mäletan, et kunagi oli ta märksa nõrgema vastase Sara Sorribes Tormoga samamoodi hädas. Muguruzal on üsna stabiilne ja hea serv, aga kaotas mõned pallingugeimid, sest mängis siis ise väga halvasti.”

Nii et kui eile ütles Neppi, et Muguruza peaks olema mugav vastane, võttis ta aluseks nende omavahelise kohtumise Moskvas, kus sisetingimustes jäid pallid madalaks. Seal tundis Anett ennast kui kala vees.

scroll to top