fbpx
Close

Harri Neppi: kui Anett näitab enda parimat tennist, siis ta võidab finaali

Pärast võidumängu on tõeliselt vaba tunne.. Anett Kontaveit löömas allkirjastatud palle publikusse. / Foto: Reuters/Scanpix

Treener Harri Neppi peab Anett Kontaveiti favoriidiks eeloleval ööl Guadalajaras WTA finaalturniiri otsustavas kohtumises Garbine Muguruzaga (Hispaania).

“Üldiselt on Muguruza talle sobiv vastane. Seda näitas ka Moskva mäng, kus Anett tagus teda nagu jahukotti,” ütles Neppi. “Mehhikos on palli põrge muidugi teistsugune. Ei tule enam tagasi mööda maad, vaid kõrgemalt. Lisaks oli Muguruza mäng poolfinaalis üsna kobe. Aga kui Anett näitab oma parimat tennist, siis ta võidab.”

Neppi ei omista suurt tähtsust faktile, et alagrupis Kontaveit Muguruzale 4:6, 4:6 kaotas. “Päevad on erinevad ja Muguruzal tuli mäng paremini välja,” ütles Neppi. “Kuid peamine oli ikkagi see, et Anettil oli raske keskenduda, kui tead, et oled niikuinii poolfinaali pääsenud. Kaotad esimese seti ära ja siis mõtled, kas on vaja kauem mängida ja ennast poolfinaaliks tühjaks tõmmata.”

Neppi sõnul ei löönud Anett selles mängus tehniliselt valesti, aga esimest korda õhtustes tingimustes mängimine vajutas pitseri. Seda enam, et Muguruza oli sel kellaajal juba varem mänginud. “Anetti löögis on topspinni vähe ja kui annad pallile liiga palju kiirust, siis lendavadki välja. Sealsetes tingimustes peab lööki väga hästi ajastama ja tabama palli kehast eespool,” selgitas Neppi.

Samas leidis Neppi, et kui õhtune mäng välja arvata, oli Anett üks paremaid Mehhiko tingimustega harjujaid. “Esimese vooru põhjal oli näha, et kõik teised olid algul rabedamad. Anett kohanes kiiremini ja arvan, et eelkõige tänu heale koordinatsioonile,” ütles treener.

scroll to top