fbpx
Close

Djokovic võitis kindlalt Rublevi, Tsitsipas võttis end ATP finaalturniirilt maha

See pilt enam ei kordu – Stefanos Tsitsipas 2019. aastal ATP finaalturniiri võitjana. / Foto: AFP/Scanpix

ATP finaalturniiril Torinos näitas maailma esireket Novak Djokovic klassi, kui alistas Andrei Rublevi (Venemaa, 5) 6:3, 6:2, aga tundub, et staari esitus ka Rohelises alagrupis esikoha kindlustamine ei ole praegu võistluse tähtsaim uudis.

Lugu on selles, et tänavust turniiri on tabanud justkui needus vigastustelaine näol. Täna teatas Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 4), kes oli avavoorus kaotanud Rublevile 4:6, 4:6, et võtab ennast turniirilt maha küünarnuki vigastuse tõttu. Tänaõhtuses mängus asendab kreeklast Cameron Norrie (Suurbritannia), kes kohtub Casper Ruudiga. Tegelikult võivad nii Rublev, Ruud kui ka Norrie saada kaks võitu (kuid neist ainult üks), ent keegi ei edestaks Djokovici, kes on Rublevit ja Ruudi võitnud omavahelises mängus, Norrie jääks aga maha sellega, et pidas ühe mängu vähem.

“Tähtis oli saada alguses hästi minema, aga ma kaotasin taas esimese servigeimi nagu ka mängus Casper Ruudiga. Algus oli mõlemalt poolt närviline seisuni 4:3, aga siis tulid mängu uued pallid, millega ma leidsin oma õiged löögid,” rääkis Djokovic võidust Rublevi üle. “Murre seisul 4:3 oli väga oluline, sest seti kaotus pani Rublevi täiendava surve alla. Püüdsin mängida nii, et tema ei saaks olla oma mugavustsoonis ja sain sellega hakkama. Hea serv aitas ka kaasa.”

Djokovic lõi 14 ässa ilma ühegi topeltveata, mis on serblase jaoks väga hea tulemus, sest ässade poolest ta jääb reeglina peamistest rivaalidest pisut maha. Esimeselt servilt võitis Djokovic 81 ja Rublev ainult 56% punktidest.

Eile õhtul oli Punases alagrupis Hubert Hurkacz (Poola) kaotanud asendusmängija Jannik Sinnerile (Itaalia) 2:6, 2:6. Nüüd on poolakas teatanud, et tal on terviseprobleemid ning tõenäoliselt enam ATP finaalturniiri ei jätka. Kiirkorras kutsuti Torinosse juba kolmas varumees Aslan Karatsev (Venemaa), kes saaks sel juhul viimases voorus mängida Alexander Zvereviga (Saksamaa, 3). Kuid Daniil Medvedev (Venemaa, 2) on nüüdseks kahe võiduga juba edasipääsu kindlustanud. Tema kohtub homme Sinneriga. Karatsevil ei ole mõistagi ühe mänguga võimalik poolfinaali pääseda, aga ta teenib vähemalt raha ja punkte.

scroll to top