fbpx
Close

Harri Neppi: finaalturniiril võidab Anett kindlasti mõne mängu

Anett Kontaveit Moslva turniiri karikaga. / Foto: Reuters/Scanpix

Treenerist ekspert Harri Neppi ütles pärast Anett Kontaveidi järjekordset turniirivõitu, et enam ei ole küsimus selles, kas Anett on heas vormis, vaid ta ongi nii hea, nagu praegu väljakul paistab.

“See on täpselt nii, nagu kaugushüppaja oleks varem saanud tulemuseks 6.40, aga nüüd hüppab kogu aeg 6.80 või 6.90. Ma ise loodan, et sellised tulemused ongi praegu Anetti tavaline norm,” sõnas Neppi. Ilmselt on ka varu, sest seitsmest meetrist Neppi veel ei rääkinud – küllap sellised on maailma esireketi tulemused.

Neppi sõnul ei erinenud Anetti kohtumine kuulsa Simona Halepiga mitte millegi poolest tema eelmistest matšidest, kus tal vähemalt edetabeli põhjal olid tunduvalt nõrgemad vastased. “Anett mängib ikka tagajoonel ja lööb tõusult ning sunnib Halepi taganema mitu meetrit joone taha. Nii tuleb löök sealt kauem tagasi ja Anettil on rohkem aega uueks ründelöögiks valmistuda. Ta lihtsalt tapab tempoga vastased ära,” rääkis Neppi.

Treeneri sõnul oleks liiga julge nimetada Anetti pärast selliseid esitusi WTA finaalturniiri suurfavoriidiks. “Aga seda ma usun küll, et ta alagrupis mõne mängu võidab,” sõnas Neppi. Kaks võitu peaks tähendama juba pääsu poolfinaali. “Ainus küsimus on selles, kas tal lõpuks tuleb väsimus peale, kui ta juba kolme kuu jooksul kolmandat korda ookeani taha sõidab. Eks pingelangus ole ka, sest üks eesmärk sai täidetud.”

Tõsi, ilmselt on ka teisi, kes mitu korda Euroopa ja Ameerika vahet sõitnud. Kuigi oli mängijaid, kes US Openi ja Indian Wellsi turniiri vahel jäid Ameerikasse ja võib-olla mõned ei naasnud Euroopasse ka Moskva turniiri nädalaks, sest seal mängisid finaalturniiri teistest osalistest vaid Arina Sabalenka, Maria Sakkari ja Garbine Muguruza.

scroll to top