Mattias Siimari suurepärane esitus viis ta veerandfinaali

– Mattias Siimar / Foto: Karmen Kärg

Pärnu Paf Openil jäid peale Vladimir Ivanovi ja Daniil Glinka välja langemist ainsate eestlastena veerandfinaalikoha eest heitlema Mattias Siimar ja Kristjan Tamm. Tegemist oli 2017. aasta Eesti meistrivõistluste finaali kordusega. Siis jäi teatavasti dramaatilises finaalis peale Tamm.

Tennisehuvilised ei pidanud pettuma. Paf Openi teise ringi kohtumine kujunes väga põnevaks ja vajas otsustavat setti nagu ka kolme aasta tagune Eesti MV-te finaal.

Esimeses setis seisuni 4:3 Siimarile hoidsid mõlemad enda pallingut. Siis sai Siimar hakkama otsustava servimurdega ja enam ohje käest ei andnud. Avasett talle 6:3.

Teine sett servisid mõlemad hästi ja kumbki ei teeninud ühtegi murdepalli. Seti saatus jäi kiiresse lõppmängu. Siimar asus küll juhtima 5:3, kuid lasi Tamme viigini 5:5. Sel hetkel tabas Siimarit mängu ainus nõrkusehetk. Topeltviga kinkis Tammele ihaldatud settpalli, mille ta ässaga ka ära kasutas. Seega teine sett Tammele 7:6(5).

Otsustavas setis jätkas Siimar taktikaliselt küpset mängu. Ta ei lasknud end eelmise seti valusast kaotusest häirida ja surus oma mängujoonise edukalt peale. Seisul 2:1 tehtud servimurdest piisas, et mäng võidukalt lõpule viia – 6:3. Õigluse huvides tuleb öelda, et viimases geimis oli Tammel kasutada ka üks murdepall, ent see jäigi ainult statistiliseks näitajaks.

Mattias Siimar: “Tulin mängule kindla taktikaga, et mitte lasta Tammel palju eeskäega lüüa. Surusin tema tagakätt nii, et tal puuduks võimalus eeskäe poolele ümber joosta. Püüdsin ka võimalusel võrku tungida. Seal tuli paar eksimust, aga need ei olnud kriitilised.”

Treener Ekke Tiidemann: “Mattias kasutas hästi ka rütmivahetust. Tagakäega vaheldusid kaetud ja lõigatud löögid, mis ei võimaldanud Tammel ühtlases tempos mängida.”