fbpx
Close

Glinka ei pääsenud napilt põhiturniirile, Lajal mängib taas Herbertiga

Daniil Glinka / Foto: Igor Pissarev/ETL

Cherbourgi ATP Challenger 75 turniiril üritas pääsu põhitabelisse Daniil Glinka, kes kaotas kvalifikatsiooni teises ringis.

Glinka alistas esimeses mängus Adrian Ötzbachi (Saksamaa, ATP 536.) 6:1, 7:5, aga kaotas täna Tristan Lamasine’ile (Prantsusmaa, ATP 280.), kes oli kvalifikatsioonis esimesena asetatud. Esimene sett algas kummaliselt kolme murdega, millest kaks tegi Glinka. Ka Lamasine’i järgmistes servigeimides oli Glinkal murdepalle, aga neid ta ei realiseerinud. Kuid polnud vajagi, sest oma servi hoidmisest piisas. Teises setis oli ainult üks murre, mille Lamasine tegi kuuendas geimis.

Otsustavat setti alustas Glinka paremini ja läks murdega ette 4:1. Paraku ei saanud ta pärast enam ühtki geimi. Viimases viies geimis, mis sisaldas ka kaht murret, loovutas Lamasine kokku vaid seitse punkti. Prantslane võitis 4:6, 6:3, 6:4.

Mark Lajal pääses otse põhiturniirile, kes kohtub avaringis juba endale üsna tuttava Pierre Hugues-Herbertiga (Prantsusmaa, 7). Alates mullu juulist mängivad Lajal ja Herbert nüüd neljandat korda! Eriti huvitav oli nende duell novembris Bergamo turniiril, kus Lajal kaotas Herbertile kvalifikatsioonis, kuid sai õnneliku kaotajana põhiturniirile, kus ta võttis revanši. Koos juulikuise võiduga juhib Lajal kunagise maailma 39. reketi Herberti vastu 2:1.

Ülemine tabeliveerand, kuhu Lajal kuulub, näib tugevaim, sest lisaks esimesena asetatud Brandon Nakashimale (USA, ATP 92,), kuuluvad sinna kolm meest, kes on kunagi olnud maailma edetabelis TOP60 seas. Herbert sai juba mainitud, aga sarnased mehed on Oscar Otte (Saksamaa, parim koht 36.) ja Marius Copil (Rumeenia, 56.).

Tõenäoliselt kohtuvad Lajal ja Herbert homme, aga võitja vastane selgub täna õhtul.

scroll to top