fbpx
Close

Gerda Reinaru üllatas Katriin Saart

Gerda Reinaru. / Foto: Viktor Burkivski

Eesti tennise aastalõputurniiril Alexela Masters sündis üks üllatus ka teisel võistluspäeval, kui Gerda Reinaru (4) alistas Katriin Saare (2) 6:2, 6:4.

Naiste turniiril, kus neli mängijat mängivad kõik kõigiga läbi, võitis Elena Malõgina (1) teises tänases kohtumises Grete Gulli (3) 6:1, 6:0. Saarel on siiski veel teoreetiline võimalus tulla esimeseks, kui ta homme alistab Malõgina ja Reinaru kaotab Gullile. Kui tekib “surnud ring”, on Malõgina settide/geimide vahe nii hea, et sisuliselt ei saa Saar teda “reaalse” tulemuse korral edestada.

Meeste turniiril oli kahtlemata tähtsaim kohtumine A-grupis Vladimir Ivanovi (1) ja Karl Kiur Saare (4) vahel. Ivanov vajanuks kahesetilist võitu (seda juhul, kui Markus Mölder ka täna võitnuks, aga nii juhtuski), kuid Saar võitis juba esimese seti ja sellega oli kõik selge. Lõpuks jäi Saar peale 6:4, 0:6, 6:1 ning Mölder (8) võitis Denis Maijorovi (6) 6:1, 6:3. Mingit “surnud ringi” seega ei tulnud ning Saar 3 ja Mölder 2 võiduga said poolfinaali.

B-grupis sai kolmanda võidu Kenneth Raisma (2), kes alistas Sten Hiiesalu (5) 6:3, 6:2. Tema järel pääses teisena poolfinaali Matthias Uwe Kask (3) 7:5, 4:6, 6:4 võiduga Georg Straschi (7) üle. Tõsi, Kask oleks edasi pääsenud ka siis, kui kaotanuks kolmes setis, seega oli ta esimese seti võiduga juba eesmärgini jõudnud.

Poolfinaalid olid suhteliselt põnevad, aga favoriidid ikkagi võitsid. Raisma alistas Mölderi 6:2, 3:6, 6:1 ja Saar Kase 6:3, 7:5.

Laupäeval on kavas kolm mängu – meeste finaal Raisma – Saar algab arvatavalt kella 11 paiku, naiste turniiri viimane voor kell 9.30. Vaadake ajakava siit.

scroll to top