Garbine Muguruza võit tegi seisu alagrupis segasemaks

Garbine Muguruza. / Foto: Zumapress/Scanpix

WTA finaalturniiri Teotihuacani alagrupis, kus Anett Kontaveit (8) tagas reede õhtul võiduga Karolina Pliškova (Tšehhi, 3) üle edasipääsu poolfinaali, alistas Garbine Muguruza (Hispaania, 6) möödunud ööl teise vooru teises kohtumises Barbora Krejcikova (Tšehhi, 2) 2:6, 6:3, 6:4.

Kui esimeses setis võitis Krejcikova seisult 2:2 neli geimi järjest, siis teises läks juba murdega ette Muguruza, kes juhtis 4:1. Tšehhitar sai murde tagasi seisuks 3:4, aga kaotas siis uuesti oma servigeimi. Otsustavas setis sai määravaks ülipikk kolmas geim, kus Krejcikova päästis viis murdepalli, aga kuuendaga sai Muguruza vajaliku punkti kätte ning enam tal oma servil raskusi ei tekkinud. Paremat seisu kui 30:30 viimases geimis seisul 5:4 Krejcikova vastase servil ei saanud, aga sellel otsustaval hetkel lõi Muguruza oma kuuenda ässa.

Tegelikult jäi ässadega 8:6 peale Krejcikova, kuid ta tegi ka ühe topeltvea rohkem (4:3). Esimese servi protsent oli üsna võrdne (Muguruza 69, Krejcikova 68), ent esimeselt servilt võitis Muguruza 69 ja Krejcikova ainult 59% punktidest. Ent teisel servil oli Krejcikova võidetud punktide protsent parem (55 vs 35). Seega olid mängijate näitajad üsna võrdsed, aga pole ka imestada, sest mängupunktid võitis Muguruza vaid 89:88.

Krejcikova ütles pärast mängu, et tal oli otsustavas setis ebaõnne. “Arvan, et mängisin hea mängu. Lähen siin iga päevaga paremaks ja selle üle olen õnnelik,” sõnas tšehhitar. “Vastane servis väga hästi. Teadsin, et ta on võimeline oma taset tõstma. Kui ta servib hästi, on siinsetes tingimustes raske vastu saada. Püüdsin, aga napilt jäi puudu.”

Krejcikova võidu korral olnuks kaks asja selged: Kontaveit esimene ja Muguruza viimane, tšehhitaride omavaheline mäng selgitanuks teise koha. Nüüd on aga võimalusi mitmeid. Kui Muguruza võidab Anetti ja Krejcikova Pliškovat, loetakse võitude 2, 2, 1 ja 1 korral omavahelist mängu ning sellega oleks hispaanlanna alagrupi võitja. Kui aga Muguruza ja Pliškova võidavad, siis surnud ringi korral arvestatakse settide vahet. Sel juhul jagatakse võidetud settide arv kokku mängitud settide arvuga. Kontaveidil oleks 4:2 korral eelis isegi siis kui ta kaotab Muguruzale 0:2. Hispaanlannal oleks settide vahe 5:3 (62,5%), mis on protsendiliselt kehvem kui 4:2 (66,7%). Pliškoval pole aga võimalik saada paremat settide vahet kui 4:3 (57,1%).

Mõistagi on selge, et kolmas võit annab Anettile igal juhul esikoha, aga sel juhul on võimalik “surnud ring” teisele kuni neljandale kohale, kui Krejcikova võidaks Pliškovat. Siis hakatakse jälle lugema settide võite/kaotusi.