fbpx
Close

Federer võitis Nadali, kuid ees on uus takistus nimega Djokovic

38. sünnipäeva künnisel on Roger Federer ikka favoriit. / Foto: Zumapress/Scanpix

Oodatud matš Roger Federeri (Šveits, 2) ja Rafael Nadali (Hispaania, 3) vahel jõudis Wimbledoni poolfinaalis lõpule õhtutundidel Federeri võiduga 7:6, 1:6, 6:3, 6:4.

Esimeses setis murdeid ei nähtud ja oli vaid üks realiseerimata murdepall seisul 4:3 Federeril. Mis aga avasetist silma torkas, et pikkades pallivahetustes ei jäänud Federer Nadalile oluliselt alla ja see andis kerged trumbid šveitslasele, sest lühikesi punkte võitis ta niikuinii rohkem. Tie-break’is oli mitu minimurret, aga lõpuks domineeris Federer, kes seisult 2:3 võitis viis punkti järjest.

Teises setis tekkis Federeril mõõn, kui ta sai seisul 1:1 Nadali servil ette 40:15. Nadal võitis kümme punkti järjest ja loomulikult see seeria sisaldas ka servimurret. Federer enam seti lõpus eriti vastu ei pannud, kuid kolmandat setti alustas värske hooga ja domineeris selles kindlalt.

Põnevaim oli muidugi kohtumise lõpp ehk neljas sett. Federer sai taas murdega ette ja seisult 5:3 mängiti kaks tõelist thriller-geimi. Federer teenis juba Nadali pallingul kaks murdepalli, mis olid ka matšpallid, aga tundus, et Rafa on veel võimeline taset tõstma. Ta päästis oma servigeimi ja pärast Federeri ebaõnnestunud rabakut juhtis vastase pallingul 40:30. Järgmise üsna pika punkti võitis Federer ja kuigi veel mängiti põnevaid pallivahetusi, ei olnud Nadalil enam murdevõimalust. Kolmanda ja kokku viienda matšpalli Federer realiseeris ja võis käed taeva poole tõsta.

Võib uskuda, et finaalis ootab Federeri maailma esireketi Novak Djokovici näol veel raskem takistus. Djokovici esitus ei olnud täna laitmatu, ta kaotas Roberto Bautista Aguti (Hispaania, 23) vastu ka seti, kuid üldjoontes võitis siiski veenvalt 6:2, 4:6, 6:3, 6:2.

Kindlasti kirjutab Tennisnet laupäeva õhtul eelloo ka finaalmängule!

scroll to top