fbpx
Close

Eestlastele tume kolmapäev Šiauliais

– Tennis / Foto: Pixabay

Kolmapäev ei olnud eestlastele Tennis Europe U14  3. kategooria turniir Šiauliais kergete killast. Kaotusi sadas kui oavarrest ning neljapäeval jätkavad veel ainult Robin Kilp/Kaspar Lusti poiste paarismängus.

Tüdrukute turniiril pidi Sandra Tolli alla vanduma Läti mängijale Odeta Panasale 0:6, 4:6.

Kolmes noormeeste üksikmängus said Eesti poisid kokku vaid kolm geimivõitu. Eesti U14 esinumber Kaspar Lusti pidi tunnistama Leedu samavanuste esinumbri Julius Aleksandrovase selget üleolekut 6:1, 6:1, Rasmus Stalmeister ei saanud vastu Augustas Geciauskasele 1:6, 0:6 ning Edwin Averjanov kaotas soomlasele Linus Lagerbohmile 0:6, 0:6.

Kohapeal viibiv treener Edgar Vain sõnas, et mängu oli siiski rohkem kui numbrid näitavad.

„No Lusti ja Stalmeister näitasid esimese seti alguses päris korralikku mängu, kahjuks läksid tasavägised geimid vastastele ja sinna see läks. Teises setis oli vastaste üleolek juba tuntavam.“

Tüdrukute paarismängus kaotas Kätriin Reinvald koos Soome tüdruku Emma Tuomineniga Läti paarile Laura Sparnina/Beatrise Zeltina 5:7, 3:6.

Seega heledam päikesekiir paistis ainult noormeeste paarismängus, kus Kilp/Lusti suutsid Leedu/Prantsusmaa paari Zilvinas Mickuse/Robin Tranchandi vastu tasavägise mängu enda kasuks kallutada otsustavas setis 0:6, 6:3, 10:7.

„Alguses ei saanud vedama, pärast ei saanud pidama. Teise seti alguses oli kutid nagu ära vahetatud,“ rääkis Vain. „Alates teisest setist Kilp/Lusti ikkagi kontrollisid mängu, otsustavas tie breaki`s olid ka meie poisid 6:1 ees. Nii, et oleme nüüd siin Leedus viimased mohikaanlased,“ kommenteeris poiste treener.

 Neljapäevases poolfinaalis kohtuvad nad Soome duo Felix Alopaeus/Oskari Paldaniusega.

„Ega midagi kerget ees ei oota, aga pall on ümmargune. Soomlased on kaua kokku mänginud, väga stabiilsed noored mängumehed. Aga võitja selgub homme väljakul,“ ütles Vain.

scroll to top