Estonian Junior Openil jätkavad üksikmängus kaheksa eestlast

– Mariela Pluutus / Foto: Viktor Burkivski

Kokku kaheksa Eesti tennisisti pääsesid täna Kadriorus Tennis Europe 2. kategooria turniiril Estonian Junior Open kas U16 klassi veerandfinaali või U12 poolfinaali.

Lausa viie mängijaga on Eesti esindatud U16 tüdrukute veerandfinaalis. Mitmes kohtumises olid eestlannad täna omavahel vastamisi, näiteks Elisabeth Iila (1) võitis Christin Annette Klettenbergi 6:2, 6:0, Anet Angelika Koskel (3) Gerda Reinaru 6:1, 6:3, Andrea Roots (7) Emma Namnieksi 6:2, 2:6, 6:3 ja Mariela Pluutus (8) Kea Rael Kuke 6:0, 6:3. Hea võidu sai Karola Suviste, kes alistas viiendana asetatud venelanna Ksenia Minajeva 4:6, 6:1, 6:2. Lõpuks sai jaks otsa (pärast esimest setti) 13-aastasel Brit Martinil, kes eelmisel nädalal siinsamas U14 turniiri võitis, ta kaotas täna Sade Scharlinile (Soome, 6) 6:0, 5:7, 4:6.

Poistest oli jõudnud 2. ringi kolm eestlast ning neist kaks olid täna võidukad: Andreas Sillaste alistas Oliver Byskata (Soome, 6) üllatava tulemusega 6:0, 6:0 ja Andre-Remi Jakobi (7) Ivan Burnašovi (Venemaa) 3:6, 6:4, 6:3, kuid Alex-Andre Ojassalu kaotas Tiago Pereirale (Portugal) 4:6, 0:6. Jakobi ja Sillaste pääsesid koos välismaalastest partneritega ka paarismängu poolfinaali, samuti jõudsid sinna Ojassalu/Marten Murrand.

U12 turniiril jätkab aga Eesti mängijaist vaid Adriana Roots, kes veerandfinaalis võitis Daria Botškova (Venemaa) 6:4, 6:3. Poiste turniiri samas faasis kaotas Robin Lucas Sirk Ty Hostile (Austraalia) 0:6, 0:6.