fbpx
Close

Eesti U14 tüdrukud jõudsid Summer Cupi finaalturniirile

Nora Olivia Adamson võitis Summer Cupi alagrupiturniiril kõik mängud. / Foto: Rein Kompus

Eesti U14 tüdrukute koondis teenis Poolas peetud alagrupiturniiril teise koha ja pääses koos võitja Suurbritanniaga kaheksa parema võistkonna finaalturniirile, mis toimub 7,-9. juulini Itaalias.

Eesti alistas avaringis Soome 2:1, poolfinaalis Horvaatia 2:1, kuid finaalis kaotas Suurbritanniale 1:2. Eestlannade trump oli teise reketina mänginud Nora Olivia Adamson, kes võitis kõik kolm üksikmängu – soomlanna Amanda Nicoli 6:4, 6:2, Horvaatia tüdruku Nika Cakaruni 6:4, 6:4 ja inglanna Lara Savici 6:3, 6:1. Eesti esinumbril Kiira Paškovil (TE U14 edetabeli 15.) olid enamasti tugevamad vastased, sest kuigi ta kaotas ka 7:6, 3:6, 1:6 Milla Kotamäkile (Soome, TE U14 178.), on soomlanna tegelikult palju parem kui see edetabelikoht näitab. Ülejäänud mängudes jäi Paškov alla Ana Petkovicile, kes on edetabelis 16. kohal ja Hollie Smartile, kes on viiendal kohal.

Soome ja Horvaatia vastu tõi otsustava punkti paar Paškov/Eleanora Roos, kuigi soomlannade vastu läks väga napiks – Kotamäki ja Stella Sirenius võideti 6:3, 2:6, 10:8. Horvaatia tüdrukute paari Cakarun/Petkovic võitsid nad 7:5, 6:4, aga finaalis Briti paarile Edie Griffiths/Smart kaotasid 1:6, 4:6.

Muide, edetabeli põhjal oli Eesti selles tsoonis kolmas, sest Poola tüdrukute kaks paremat mängijat asusid 12. ja 29. kohal, aga meil Paškov ja Adamson vastavalt 15. ja 28. kohal, Briti tüdrukud 5. ja 21. kohal. Kuid Poola kaotas avaringis üllatuslikult Horvaatiale 1:2, Poolfinaalis Suurbritanniale kaotanud Hispaania kahe tüdruku edetabelikohtade summa oli 60.

U14 tüdrukute Summer Cupi avamine. / Foto: Tennis Europe

Finaalturniiril mängivad Eesti ja Suurbritannia kõrval veel Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia, Rumeenia, Serbia ja Slovakkia. Ka finaalturniiril on Eesti tüdrukud kahe parema edetabelikoha põhjal kolmandad, lisaks Suurbritanniale on meist ees Rumeenia, kelle mängijad asuvad 2. ja 8. kohal ning sellega on nad ilmselt peafavoriidid. Saksamaa esireket asub U14 edetabelis 9. kohal, aga teine reket 43. kohal.

Eesti U14 poisid mängisid Türgis ja kaotasid avaringis Serbiale 1:2. Ken Ink ja Nikita Smirnov jäid üksikmängus alla, kuid mitte ülekaalukalt – Ink kaotas kolmes setis ja Smirnov 4:6, 4:6. Paarismängu nad koos võitsid. 5.-8. koha turniiril lisandus võistkonda ka Luukas Raudkivi, kes Läti vastu osales paarismängus ja Šveitsi vastu mõlemas mänguliigis. Eesti võitis need matšid: Lätit 3:0 ja Šveitsi 2:1 ning lõpetas 5. kohaga.

Finaalturniirile pääsesid Türgi ja Prantsusmaa.

scroll to top