Elu esimese ATP-võidu napsanud soomlane: pea on täiesti tühi

– Harri Heliövaara / Foto: Facebook

Soome tennisist Harri Heliövaara võitis koos 27-aastase briti Lloyd Glasspooliga Marseille` ATP250-turniiri paarismängu.

Harri Heliövaara ja Lloyd Glasspool alistasid turniiri finaalis hollandlased David Peli ja Sander Arendsi 7:5, 7:6. Matš kestis tund ja 26 minutit.

31-aastasele Heliövaarale oli see esimene ATP turniirivõit. Soomlane oli veebruaris paarismängu maailma rankingus veel 97. kohal, nüüd tõuseb Soome paarismänguäss 84. positsioonile. Juba 2007. aastal tuli Heliövaara noormeeste Australian Openi tšempioniks koos inglase Graeme Dusy`ga. Üksikmängus on Heliövaara kuulunud TOP 200 hulka, kümme aastat tagasi oli ta 21-aastasena kohal 194.

„Pea on praegu täiesti tühi, see on uskumatu tunne. Ikka unistad ja usud, et ükspäev see turniirivõit tuleb. Ja nüüd olengi lõpuks võitnud kõrgetasemelise võistluse, seda võitu ei võta keegi ära,“ sõnas õnnelik Soome tennisist kodumaa alaliidu veebisaidil.

Peab märkima, et Marseille oli soomlasele üldse elu kolmas ATP- turniir.

„Nüüd loksus kõik paika ja see on karjääri mõttes superasi.“

Finaalis polnud Heliövaara/Glasspooli vastastel ainsatki murdepalli

„Servi suhtes oli finaalmatš meie turniiri parim. Pallingute täpsus ja taktikalised valikud õnnestusid sajaprotsendiliselt. Ka kaitsemängus olime head,“ lausus Heliövaara.

Soomlane ning Glasspool (paarismängu ATP 104.) kavatsevad edaspidigi koos mängida. Tõsi, järgmised kolm nädalat meeste kalendrid ei klapi.