fbpx
Close

Elina Svitolina võitis seitsmenda mängu järjest

Elina Svitolina Roland Garrosis. / Foto: AFP/Scanpix

Pärast lapse sündi profitennisesse naasnud Elina Svitolina (Ukraina) on leidnud hoo, kui võitis täna Pariisis juba seitsmenda mängu järjest.

Seeriasse kuuluvad neli mängu (viiendas sai ta loobumisvõidu) Strasbourgi turniirilt, kus Svitolina võitis tiitli ja nüüd kolm mängu Roland Garrosi slämmiturniirilt. Seerias on ka kaks mängu sama vastasega – venelanna Anna Blinkovat võitis Svitolina Strasbourgi turniiri finaalis ja täna uuesti Prantsusmaa lahtiste 3. ringis. Kui aga Strasbourgis alistas Svitolina Blinkova 6:2, 6:3, siis täna läks keerukamaks ja võit tuli alles tulemusega 2:6, 6:2, 7:5. Otsustavas setis oli Svitolina kaks korda murdega ees, aga alles kolmas murre seisul 5:5 tõi võidu pärast oma pallingu hoidmist.

Samamoodi nagu on teinud Marta Kostjuk, ei suru ka Svitolina pärast mängu Vene tennisistide kätt. Aga agressorriigi esindajast tal pääsu pole, sest 1/8 finaalis läheb Svitolina kokku üheksandana asetatud Darja Kasatkinaga. Tõsi, Kasatkina on võtnud üsna järjekindlalt sõjavastase hoiaku ja võib-olla talle teeb Svitolina käesurumises osas erandi. Svitolina võitis Blinkova vastu äralöögid 37:31 ja tegi ka vähem vigu (32:43). Pariisis ei ole ta ka oma parimatel aegadel veerandfinaalist (2015, 2017 ja 2020) kaugemale jõudnud.

Elina Svitolina jalutas kohe suruma kohtuniku kätt, Anna Blinkova jäi tühjalt vaatama. / Foto: Reuters/Scanpix

Svitolina leiab muidugi Prantsusmaal palju poolehoidu, sest ta mängib oma abikaasa Gael Monfilsi kodumaal. Ka Monfils sai Pariisis ühe väga raske võidu Sebastian Baezi (Argentiina) üle avaringis, aga oli sellest nii läbi, et teises ringis andis Holger Runele (Taani, 6) loobumisvõidu.

Tennisnet ei ole seni Prantsusmaa lahtiste esimestest ringidest kirjutanud, aga kõige suuremad soosikud on endiselt rivis. Daniil Medvedevi (2) kaotus viies setis maailma 172. reketile Thiago Seyboth Wildile (Brasiilia) oli kahtlemata üllatus, aga Venemaa esireketi puhul oli niikuinii suur küsimärk. Sest kuigi ta võitis kaks nädalat tagasi karjääri esimese liivaväljaku turniiri Roomas, ei ole Medvedev Roland Garrosis hästi mänginud. Juba viiendat korda kaotas ta siin avaringis, ehkki 2021 ja mullu olid tulemused paremad (vastavalt veerandfinaal ja 4. ring).

Täna tabas aga venelasi ka teine hoop, kui Andrei Rublev (7) jäi pärast kahe seti võitmist alla itaallasele Lorenzo Sonegole 7:5, 6:0, 3:6, 6:7, 3:6. Rublev võitis ühe geimi ja neli punkti rohkem, aga oli vastasest kehvem otsustavatel hetkedel ja seda eelkõige lihtvigade arvel. Kui mängus kokku ei teinud Rublev lihtvigu kuigi palju rohkem (43 vs 38), siis otsustavas setis 11 vs 5. Äralöögid venelane võitis 47:37. “See oli ime,” ütles Sonego pärast võitu.

Kuid samamoodi nagu Svitolinal, tuleb ka Sonegol sellega leppida, et järgmine vastane on taas Venemaa tennisist ja selleks on Karen Hatšanov (11), kes nö neutraalsetest tennisistidest ainsana püsib meeste üksikmängu konkurentsis. Sonegol muidugi käesurumisega probleemi pole, aga ta on selles mängus pigem autsaider.

Vaadake meeste üksikmängu tabelit siit (samast saab minna kohe üle ka naiste tabelile).

scroll to top