Mark Lajal pääses teist korda Challengeri poolfinaali

Mark Lajal Morelosi Challengeril. / Foto: Morelos Openi Instagram

Mark Lajal alistas Little Rocki Challenger-turniiri veerandfinaalis Aziz Dougazi (Tuneesia, ATP 220.) 7:6, 6:2 ja jõudis karjääri jooksul teist korda sel tasemel (Challenger 75) poolfinaali.

Eelmine poolfinaal ei olnud ammu – kuus nädalat tagasi Morelosi (Mehhiko) Challengeri. Seega võiks hetkel öelda, et Põhja-Ameerika on Lajalile õnnelik piirkond. Lajal on sel aastal silma paistnud ühe väga kasuliku statistika poolest, nimelt on ta nüüd tänavusel hooajal võitnud üheksast tie-break’ist kaheksa, kusjuures ainsa kaotas ta jaanuarikuus ja pärast seda on kõik tie-break’id võitnud!

Tänases mängus jäi Lajal murdega taha 2:4, aga võttis siis selle tagasi ja juhtis ise 5:4, omades ka järgmises geimis kaht settpalli. Seda geimi Eesti esireket kätte ei saanud, aga tie-break’is ei olnud ta kordagi kaotusseisus ja võitis 7:5. Teine sett läks juba kiiresti, sest Lajal murdis vastase servi esimeses geimis ja hiljem veel korra. Oma servil kaotas ta teises setis ainult viis punkti. Jällegi võitis Lajal väga palju punkte (79%) esimeselt servilt.

Poolfinaalis kohtub Lajal 31-aastase prantslase Antoine Escoffier’ga (ATP 202.), kes eelmisel nädalal mängis ka Prantsusmaa lahtiste kvalifikatsioonis, aga kaotas avaringis soomlasele Otto Virtanenile. Escoffier, kes on Little Rockis asetatud neljandana, jõudis tänavu neljandat korda Challengeri poolfinaali, aga kaugemale ei ole ta sel aastal jõudnud. Ta pole karjääri jooksul võitnud ühtki Challengeri, kuid on võitnud 13 ITF-i turniiri. Kui aga 31-aastase mängija parim edetabelikoht on 180. (tänavu märtsis), siis ei saa teda väga kõrgelt hinnata, ehkki muidugi mitte ka alahinnata. Kuid arvestades, keda Lajal juba Little Rockis võitnud on, peaks ka Escoffier’ alistamine olema reaalne.