fbpx
Close

Elina Svitolina võitis emana esimese WTA turniiri

Elina Svitolina võidukarikaga. / Foto: Imago images/Scanpix

Ukrainlana Elina Svitolina-Monfils, kes naasis kevadel pärast lapse sündi, võitis pausijärgse perioodi seitsmenda turniiri, kui alistas täna Strasbourgi WTA 250 turniiri finaalis Anna Blinkova 6:2, 6:3.

Raskelt tuli Svitolinale poolfinaal Clara Bureliga (Prantsusmaa), kes oli 2. ringis välja lülitanud Kaia Kanepi, aga finaal venelannaga läks lihtsamalt. Võites justkui sümboolselt sõja vastaspoole esindaja, annetas Svitolina kogu auhinnaraha Ukraina laste abistamiseks ja kiitis kõnes oma abikaasa kodumaad Prantsusmaad, kes on Ukrainat palju aidanud.

Svitolina oli enne turniiri maailma 508. reket, aga ta sai kaasa mängida sünnituseelse edetabelikoha (nn protected ranking) alusel. Järgmisel nädalal kerkib Svitolina 191. reketiks, aga esialgu peab ka veel Prantsusmaa lahtistel mängima varasema rankingu alusel.

Kuigi Svitolina ei ole jõudnud kordagi suure slämmi turniiri finaali, on tema turniirivõitude arv (tänasest 17) aukartustäratav. Ukrainlanna suurimad võidud on WTA finaalturniiri esikoht (2018) ning Rooma (kaks korda) ja Dubai WTA Masters 1000 turniiride tiitlid.

scroll to top