Kääriku Tennis Europe`i U12 turniiril Eesti mängijatele kaks poolfinaalikohta

Kääriku tenniseväljakud. / Foto: Kääriku spordikeskus

Käärikul lõppes laupäeval Tennis Europe`i U12 vanuseklassi 2. kategooria turniir Estonian Junior  Open, kus Eesti tüdrukud said kaks auhinnalist kohta: üksikmängus jõudis Anna Maksimova poolfinaali, sama suutsid paarismängus Elin Kalmus/Marie Rõõmussaar.

U12 TE 2. kategooria turniir mängitakse süsteemi järgi, kus kaheksast neljaliikmelisest alagrupist pääseb veerandfinaalidesse ainult võitja. Eesti poistest suutsid alagrupi võita Gregor Tillisson ja Hugo Thor Teiv. Tillisson alistas alagrupis Saksa poisi Anten Seeli 6:4, 6:1, seejärel kaasmaalase Thomas Hardy 6:1, 6:3 ning lätlase Evans Robets Mellupsi 7:5, 6:0. Teivi alagrupp nii rahvusvaheline ei olnud, ta alistas Karl Raiveti 6:0, 6:1, seejärel Ruben Aru 6:1, 6:2 ning lõpuks Läti esindaja Andrejs Gilodo 6:2, 6:0. Veerandfinaalis tuli mõlemal poisil tunnistada aga leedulaste kindlat paremust, Tillisson alistus Paulius Devyžisele 2:6, 1:6 ning Teiv jäi alla Jokubas Kasparasele 5:7, 0:6. Turniirifinaalis alistas lätlane Gustavas Gutans Kasparase 4:6, 6:3, 10:3.

Eesti mängijatest teenisid alagrupis kaks võitu veel Bert Martin, Roger Moose ja Adrian Shein.

Eesti tüdrukutel läks paremini, neli Eesti tüdrukut võitsid oma alagrupi täiseduga ja pääsesid veerandfinaali: Aleksandra Maksimova, Elin Kalmus, Meribel Tamsalu, Theresa Kaasik. Neist nelja parema hulka õnnestus pääseda Maksimoval, kes alistas Monta Visocanska (Läti) 6:0. 6:3. Kaasik jäi alla turniiri võitnud neutraalselt võistelnud Vene tüdrukule Valeria Timofejevale 1:6, 1:6, Kalmus pildi kaheksa hulgas tunnistama meie lõunanaabrite mängija Tina Jansone paremust 0:6, 1:6. Tamsalu aga kaotas Vene tüdrukule Melitina Kotljarovale 2:6, 5:7. Kotljarova sai poolfinaalis jagu ka Maksimovast 6:3, 6:3.

Eesti mängijatest pälvisid alagrupis kahe võiduga teise koha veel Viktoria Siderenkova, Alisa Lokk, Ieva Bželenko, Amelia Maljugina.

Paarismänguturniiril hoidsid Eesti lippu seekord kõrgel tütarlapsed. Kui ühelgi poiste paaril ei õnnestunud  ennast nelja parema paari hulka mängida, siis Elin Kalmus/Marie Rõõmussaar said sellega hakkama. Esmalt alistati Läti duo Gabriela Jaunzeme/Eliza Mangule veenvalt 6:0, 6:1, seejärel kaasmaalased Alisa Lokk/Polina Sestakova ülimalt pingeliselt kulgenud kohtumise järel 2:6, 6:2, 11:9. Poolfinaalis jäädi alla aga vene tüdrukutele Kotljarova/Timofejeva 6:7 (4), 2:6. Turniiri võitsid Läti tüdrukud Viktorija Homutova/Monta Visocanska. Poiste paarismänguturniiri finaalis alistasid leedulased Devyžis/Kasparas 6:4, 6:2 Läti paari Gilodo/Sebastians Sausa.