fbpx
Close

Elena Malygina kaotas finaalis, kuigi omas teises setis võimalusi

– Elena Malygina / Foto: Igor Pissarev

Heraklionis (Kreeka) ITF 15,000 USD auhinnafondiga ITF World Tennis Touri turniiril saavutas Elena Malygina kõrge teise koha.

Üksikmängus finaali purjetanud Elena Malygina näitas teel finaali üha paremat minekut. Seetõttu oli põhjust hellitada lootust ka turniirivõidust.

Finaalis kohtus Malygina täna serblanna Tamara Maleseviciga. Mõlemad tennisistid ei omanud asetust, seega võib sellist finaali väikest viisi üllatusekski pidada. Teisalt polnud tasemevahed turniiril sõltumata edetabelikohtadest või asetustest mängijate vahel väga suured. Malygina ITF-i edetabelikoht momendil 317. ja Malesevicil 397. Serblanna oli varem sel aastal ühe paarismängutiitli võitnud (Monastir), Malygina kontos seni kaks paarismängutiitlit 2017. ja 2018. aastast. Üksikmängus püüdsid seega tennisisistid oma esimest tiitlit.

Malygina alustas mängu kohe vastase servi murdmisega, ent loovutas järgmises geimis oma vastu. Seisul 2:3 sai serblanna servimurdega taas hakkama ja sellega oligi seti saatus otsustatud – 6:3 setivõit Malesevicile. Statistilised näitajad olid üsna sarnased, teiselt servilt võidetud punktidel oli vahe Malesevici kasuks suurim, vastavalt 57% ja 50%. Mõlemad mängijad ei hiilanud tugeva serviga, mistõttu polnud väga suurt tähtsust, kas pall sai mängu esimeselt või teiselt servilt. Seda näitas ka teine sett.

Teine sett. Malyginal oli hea šanss settide seis viigistada, kui ta asus 4:1 juhtima. Selleks hetkeks oli Malygina vastase servi kaks korda murdnud, ise loovutanud korra. Edaspidi tehti vastastikku veel murdeid. Parim võimalus oli Malyginal kasutada eduseisul 5:3, kui ta asus servima setivõidule. Paraku just see servigeim läks tal täiesti aia taha. Seti saatuse otsustas kiire lõppmäng, mis kulges samuti lainetustega. Alustuseks võitis neli punkti Malesevic, seejärel kolm Malygina ning punkti matšile pani serblanna kolme viimase pallivahetuse võitmisega. Seega kogu finaal Malesevicile tulemusega 6:3 7:6(4). Huvitav, et teiselt servilt võitis Malygina rohkem punkte kui esimeselt (57%-41%), Malesevicil oli see suhe loogilisem (60%-33%).

Terve mängu jooksul lõi Malygina ühe ässa, Malesevic ühtegi, topeltvigu kogunes mõlemile vaid üks. Esimese servi % Malyginal 78 ja Maleseviciol 70 (neist võidetud vastavalt 45%-58%), teiselt servily võidetud punktid 54%-46%. Malyginal õnnestus vastase servi murda 4 ja Malesevicil 5 korda.

Turniiritabel.

scroll to top