Elena Malõgina võitles kõvasti, kuid kaotas endisele maailma 23. reketile

Elena Malõgina Tallink Openil. / Foto: Igor Pissarev

Elena Malõgina võitles võrdselt üle kahe tunni, kuid lõpuks pidi Sunderlandi ITF-i W60 turniiri 2. ringis tunnistama endise maailma 23. reketi Mona Bartheli (Saksamaa) paremust 4:6, 6:2, 7:5.

Kuigi Barthel (praegu WTA 222.) lõi 13 ässa, tekkis Malõginal ikka võimalusi vastase servi murda, seda eelkõige sakslanna topeltvigade (kokku 9) arvel. Esimeses setis võitis Malõgina kaks tõrjegeimi, kus vastane tegi mõlemas kaks topeltviga. Kuna Malõgina ise loovutas vaid ühe pallingugeimi, piisas sellest seti võitmiseks.

Teises setis tuli Malõgina seisult 0:2 järele 2:2, aga kaotas siis neli geimi järjest. Vastupidiselt lõi nüüd Barthel väga olulises geimis seisul 2:2 kolm ässa.

Otsustav sett algas Malõgina servimurdega, ent ta ei suutnud edu säilitada, kaotades kohe järgmise geimi. Sama juhtus seti keskel – Malõgina läks murdega ette 4:3, aga Barthel viigistas 4:4. Seisul 4:5 päästis Malõgina kaks matšpalli, aga lõpuks ikkagi kaotas servigeimi seisul 5:6. Esimese servi protsent oli Malõginal parem (71 vs 60), aga esimeselt pallingult võitis ta punkte 50%, ent Barthel 68%. Kui esimese ringi mängus kõrgeima asetusega Marina Bassols Ribera (Hispaania) vastu suutis Malõgina servi maksma panna, siis täna ei aidanud isegi viis murret, sest ta kaotas ise 7 servigeimi.

Malõgina jätkab turniiri paarismängu veerandfinaalis, mis peaks algana ca tunni aja pärast, kui Eesti tennisist on piisavalt puhanud.