Elena Malõgina võitis paarismängu, Oslos Eesti naised kaotasid

– Elena Malõgina / Foto: Igor Pissarev

ITF-i 15 000 dollari auhinnafondiga turniiridel veel konkurentsi jäänud kolmest Eesti naistennisistist langesid kaks täna välja.

Ainsana oli edukas Elena Malõgina, kes jõudis Stockholmi turniiril paarismängu poolfinaali. Malõgina ja Polina Bahmutkina (Venemaa, 4) alistasid Ida Järlskogi (Rootsi) ja Sofia Nami Samavati (Taani) 6:4, 4:6, 10:5. Kuna Järlskog ja Samavati olid veidi varem pidanud omavahel 2 tundi ja 40 minutit kestnud üksikmängu, oli vähemalt värskuse eelis Malõgina ja tema paarilise poolel.

Oslos oli Maileen Nuudi koos Paulina Jastrzebskaga (Poola, 4) juba poolfinaali jõudnud, ent täna nad kaotasid Iveta Dapkutele (Leedu) ja Ingrid Vojcinakovale (Slovakkia) 1:6, 3:6.

Ainsa Eesti tennisistina üksikmängus veerandfinaali jõudnud Katriin Saar pidi tunnistama Sara Gambogi (Itaalia, 6) paremust 6:4, 6:2. Saar juhtis selles kohtumises 3:0, aga kaotas siis vastu kaks oma pallingut ja jäi taha 3:4. Viimane võimalus oli Katriinil seisul 4:4, kuid ta juhtis vastase servil 40:0, aga jättis kolm murdepalli kasutamata. Eelmistes mängudes raskustest alati välja tulnud Saar seekord ei toibunud ja kaotas teise seti kiirelt.

Kõigis Oslo turniiri kolmes mängus lõi Saar esimest pallingut hea protsendiga (täna 75%), aga ei võitnud ikkagi esimeselt servilt piisavalt palju punkte (täna 51%). Palling peaks olema Katriini tugevus, aga ta kaotas kolme kohtumise jooksul 17 servigeimi, mida on palju. Saar on tänavu suvel/sügisel teeninud mitu head võitu ja näidanud tugevat vaimu ning jõudnud kolmel turniiril veerandfinaali, aga kaugemale kahjuks mitte.