fbpx
Close

Rauno Gull: meie noored tennisemängijad tehniliselt eakaaslastele alla ei jää, põhjused on mujal

– Treener Rauno Gull mänguhoos / Foto: Viktor Burkivski

Saaremaa Tenniseklubi peatreener Rauno Gull viibis oma õpilastega Lätis Adaži Tennis Europe U14 3. kategooria turniiril ning jälgis tähelepanelikult ka teiste eestlaste mänge. Tennisnet uuris, et mida vilunud treenerisilm ka märkas?

“No kõigepealt, ma ei olnud seal kogu turniiri, vaatasin kvalifikatsiooni mänge ning erinevate riikide noortennisistide treeninguid. Väga hea mulje jättis Romet Moosar. Seda nii tehniliselt kui ka võitlusvaimu poolest. Moosari kvalifikatsiooni teise ringi matš kestis kolm tundi ja nelikümmend minutit! Olgem ausad, Eesti noormehel tuli end kõvasti mentaalselt pingutada, sest poolakas Leon Zaorski ei olnud kõige ausam mängumees. Vahepeal oli matšis isegi umbes kümneminutiline vaidluspaus.  Kuigi Zaorski lahingu lõpuks võitis 6:7 (4), 6:4, 7:5, usun, et Moosargi oli selles mängus omamoodi võitja, super võitleja igal juhul,” kiitis Rauno Gull noort Eesti tennisemängijat.

Gull rääkis, et tehnilise poole pealt eestlased eakaaslastele alla ei jää.

“Saaremaa poisid Kevin Lempu ja Ron Torn olid näiteks venelastest ja ukrainlastest tehniliselt üle, kuid kui mänguks läheb, siis meie omad enamasti kaotavad sellised viiskümmend-viiskümmend võimalustega punktid. Vastased pusivad palli tagasi, ühtegi lihtviga ei tee ning kui punkt hakkab meie noormängijatel käest ära minema, siis eestlased tahavad selle ühe pauguga all-in ära lahendada, seda isegi võimatutest situatsioonidest…aga nii ei saa,” rääkis Gull.

Eesti tütarlaste esinemise kohta üksikmängus ütles Gull julgelt, et lootis enamat kui seda on ühe tüdruku kuueteist parema hulka pääsemine. Eesti tüdrukud (Adažis mängisid Maarja Leinštrep, Grete Gull, Victoria Maria Mändma ja Desire Pärn) pidid üksikmängudes eranditult tunnistama Venemaa tütarlaste paremust. “Vahe on selles, et nad (Venemaa tennisistid) on kõik duhh`iga – kõva võitlusvaimuga. Nad panevad välja kõik, mis neis on, ja seda vahest ka kõverama tehnikaga ning kuni matši lõpuni,” arvas Gull.

“Meie tüdrukutel jääb matšide enda kasuks kallutamine natukene nagu mängulise mõtlemise taha,” lisas tunnustatud noortetreener.

Neljapäeval madistavad Adaži turniiri tütarlaste paarismängu finaalis Victoria Maria Mändma/Desire Pärn noorte venelannade Varvara Altuhhova/Mirra Andrejevaga.

Eesti U14 koondislased Grete Gull ja Brit Martin sõidavad kaheks nädalaks Mallorcale, kus osalevad kahel 2. kategooria TE turniiril.

scroll to top