Elena Malõgina võitis, Kenneth Raisma ja Kristjan Tamm kaotasid

– Elena Malõgina / Foto: Igor Pissarev

Täna on neli Eesti tennisisti võistlustules ITF World Tennis Touri 15 000 USD auhinnafondiga turniiridel. Kolm mängu on läbi: Elena Malygina võitis, aga Kenneth Raisma ja Kristjan Tamm kaotasid. Tõsi, Raisma jätkab koos Daniil Glinkaga turniiri paarismängus.

Malygina sai Heraklioni turniiri 2. ringis jagu kvalifikatsiooniturniiri kaudu põhitabelisse pääsenud Doroteja Joksovicist (Serbia) 6:1, 6:4. Vastane suutis selles mängus vaid korra oma servigeimi võita, see juhtus üsna kohtumise lõpus seisul 5:3. Kuid Malygina vastas kohe oma pallingu nulliga võitmisega ja nii oli veerandfinaalikoht käes. Malygina järgmine vastane on nüüd Maelys Bougrat (Prantsusmaa), kes samuti tuli kvalifikatsioonist ning asub edetabelis Eesti tennisistist tunduvalt tagapool. Aga ei tohi unustada, et avaringis alistas Malygina teisena asetatud Laura Schäderi (Saksamaa), mistõttu tal ongi olnud järgmised vastased veidi kergemad.

Tamm sai Irpinis (Ukraina) peetud veerandfinaalis kolmandana asetatud Artjom Smirnovile (Ukraina, ATP 527.) vastu vaid teises setis ning kaotas 0:6, 4:6. Teise seti otsustas Smirnovi servimurre seisul 2:2. Ukrainlane oma pallingut selles mängus ei loovutanudki, tema serv oli ka suurepärane – 4 ässa, mitte ühtki topeltviga, esimese servi õnnestumisprotsent 76. Koos jaapanlase Naoki Tajimaga langes Tamm välja ka paarismängus.

Kenneth Raisma kohtumine Brcko (Bosnia ja Hertsegoviina) turniiril on teisena asetatud Gonzalo Villanueva (Argentiina, ATP 518., ITF 56.) jäi vihma tõttu pooleli eestlase eduseisul 5:3, 40:40. Juba enne seda oli Raismal häid šansse esimene sett võita, ta oli ees 5:1 ja omas settpalli seisul 5:3, 40:30. Veel üks settpall läks kaduma seisul 5:4, 40:30 vastase servil ning Raisma kaotas seti 5:7.

Ometi see eestlast ei morjendanud, teises setis asus ta kiiresti juhtima ning kaotas ainsa geimi alles seisul 5:0. Otsustavas setis jäi Raisma taha 0:3, aga sai järele 2:3. Kahjuks lõppes siis pikaks kujunenud servigeim, kus mõlemal oli kaks geimpalli, ikkagi argentiinlase võiduga ning see pööraski lõplikult mängu Villanueva kasuks. Raisma kaotas 5:7, 6:1, 2:6.

Taas oli Raisma hädas topeltvigadega, mida ta tegi 9. Selle kohta juba Raisma treener Andres Kuhi ütles Tennisnetile, et käsil on servitehnika ümberõppimine ja sellest topeltvead tulevadki. Raisma esimene palling õnnestus 58 ja Villanueval 71%, aga argentiinlase serv ei olnud samas ohtlik, sest ühtki ässa ta ei löönud (Raismal 1).

Erinevalt Tammest jätkab aga Raisma koos Daniil Glinkaga paarismängus, kus nad jõudsid poolfinaali. Eile võitsid Raisma/Glinka avaseti 6:3 Ljubomir Celebici (Montenegro) ja Milan Drinici (Serbia) vastu, kui vihm mängu katkestas. Täna aga ei jätkatud, sest vastased loobusid. Nii kohtusid Raisma/Glinka juba veerandfinaalis kolmandana asetatud David Pichleri (Austria) ja Martins Podzusega (Läti) ning võitsid koguni 6:1, 6:2!

Eraldi uudises teatame, kuidas läks Maileen Nuudil Tacariquas (Trinidad&Tobago), sest see mäng võib venida üle kesköö.