fbpx
Close

Elena Malõgina sihib kolmandat turniirivõitu

– Elena Malõgina / Foto: ETL

Elena Malõgina (3) jõudis Savitaipale (Soome) ITF-i W15 turniiril finaali, kui alistas täna Astrid Wanja Brune Olseni (Norra) 6:3, 6:3.

Esimeses setis kaotas Malõgina vaid ühe oma pallingu, mis on tema kohta hea, sest murdeid teeb ta ise peaaegu alati palju. Ka nüüd õnnestus tal esimeses setis murda norralanna serv kaks korda. Teises setis tuli rohkem murdeid, aga Malõgina jäi nendega peale 4:2 ja võit ei sattunud kordagi ohtu.

Malõgina ei löönud ühtki ässa, kuid ei teinud ka topeltviga ja sai esimest pallingut sisse 74%. Nende numbrite alusel tuleb tema tänast servimängu pidada heaks, sest ega Malõgina kuigivõrd ässasid ei löögi. Huvitav oli aga see, et esimeselt pallingult võitis ta 49 ja teiselt 79% punktidest. Lõpuks just need vähesed teise servi punktid otsustasidki, sest vastane võitis esimeselt servilt 47 ja teiselt 31% punktidest.

Finaalis kohtub Malõgina Emily Seiboldiga (Saksamaa, 8), kes asub WTA edetabelis 675. kohal. Mängijate tasemevahe ei ole suur, sest Malõgina on ainult 83 kohta eespool. Kuid Malõgina võitis Seiboldi 2019. aasta detsembris Jablonec nad Nišou (Tšehhi) turniiril, kus Eesti kolmas reket sai lõpuks ka esikoha. Tookord oli see Malõgina teine turniirivõit järjest, sest neli nädalat varem oli ta triumfeerinud Pärnus. Homme oleks siis võimalik võita ITF-i turniir kolmandat korda.

scroll to top