fbpx
Close

Elena Malõgina sai Inglismaal väärt võidu

Elena Malõgina Tallinn Openil. / Foto: Mauri Levandi

Elena Malõgina võitis Loughborough’s ITF-i W25 turniiri avaringis kolmandana asetatud Joanna Garlandi (Taipei, WTA 257.) 7:5, 6:4.

Eelmisel nädalal Glasgow W60 turniiril oli Garland Malõgina paarismängupartner ja koos jõudsid nad poolfinaali. Sellest võib eeldada, et vastased tundsid teineteise mängu päris hästi. Garland on aga üksikmängus olnud tänavu edukam kui Malõgina, ta on võitnud kolm turniiri, neist kaks W25 tasemel. Malõginal on sama taseme võidud (koguni kolm) sel aastal kirjas paarismängus.

Geograafiliselt üsna täpselt Inglismaa keskel paiknevas linnas toimuval turniiril alustas Malõgina servimurdega, aga kaotas ise seejärel kolm oma servigeimi. Kuid ta võitis vahepeal ja seisul 2:4 uuesti vastase servigeimi. Kuna Malõgina murdis ka seisul 5:5, võideti tõrjegeime esimeses setis rohkem – kokku seitse 12st.

Teises setis algasid murded seisul 1:1 ja kestsid seisuni 3:3. Seejärel mõlemad hoidsid pallingut, aga Malõgina murdis taas seisul 4:4 ja kindlustas servil võidu. Murdeid oli nii palju, et Garland sai mõlemal servil alla poole punktidest – esimesel servil 49 ja teisel 36%. Malõginal õnnestus vähemalt esimeselt servilt võita rohkem punkte (57%) ja tal oli ka väga hea esimese servi õnnestumisprotsent – lausa 80. Mõlemad võitsid üle poole murdepallidest – Malõgina 12st 7, Garland 9st 5.

Malõgina järgmine vastane peaks olema nõrgem – kvalifikatsiooni kaudu põhiturniirile pääsenud Isabelle Lacy (Suurbritannia, WTA 1106.). Aga tegemist on 16-aastase mängijaga, kes ei ole saanud veel profiturniiridel kuigi palju punkte koguda.

scroll to top