fbpx
Close

Elena Malõgina pääses Liepajas põhiturniirile, Maileen Nuudi kaotas maailma 148. reketile

Elena Malõgina mänguhoos. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Liepajas peetakse sel nädalal ITF-i W60 turniir, kuhu eestlannadest sai vabapääsme Maileen Nuudi, aga Elena Malõgina ja Anet Angelika Koskel pidid üritama põhiturniirile pääsu kvalifikatsiooni kaudu.

Nuudi pidas täna juba esimese ringi mängu. Tal ei vedanud loosiga, sest kohe tuli kokku minna teisena asetatud Yue Yuaniga (Hiina), kes asub maailma edetabelis 148. kohal. Enamik mängust oli võrdne, aga mõlema seti lõpus tegi hiinlanna otsustava murde.

Esimeses setis läks Nuudi murdega ette 3:2, aga kaotas siis kaks oma pallingugeimi ja oli taga 3:5. Eestlanna võrdsustas murded seisuks 4:5, aga kaotas siis uuesti oma servi ja seti. Teises setis võitles Nuudi vapralt. Seisul 1:2 päästis ta viis murdepalli, kuid seisul 3:4 vastane just viienda murdepalliga geimi võitiski ja tagas sellega võidu 6:4, 6:3. Lõpuks päästis Nuudi 19st murdepallist 15, aga ise suutis murda 4st 2. Kuid serv oli siiski hiinlannal parem. Ässasid löödi võrdselt (2:2), aga topeltvigu tegi Yuan vähem (1:5) ja tal oli ka parem esimese servi protsent (75 vs 61).

Homme saab pääsu teise ringi üritada Malõgina, kes täna läbis kvalifikatsiooni, kui alistas ülipõnevas mängus Bianca Behulova (Slovakkia, WTA 686.) 6:3, 2:6, 10:8. Matši tie-breakis läks Malõgina seisult 3:4 ette 7:4, aga siis jäi taha 7:8. Kolm viimast punkti kuulusid Malõginale, kes oli vastasest edukam eelkõige teise servi punktide võitmises (46 vs 28%). Põhitnrniiri avaringis on Malõginal pisut kergem vastane kui Nuudil, aga siiski seitsmendana asetatud mängija Nefisa Berberovic (Bosnia), kes asub WTA edetabelis 270. kohal.

Kahjuks kukkus Malõgina välja paarismängu avaringis. Tal tuli pidada teine pikk mäng järjest ja koos Tamara Curoviciga (Serbia) jäid nad alla Läti paarile Daria Semenistaja/Daniela Vismane 4:6, 6:4, 6:10. Lätlannad tegid tie-break’is otsustava spurdi seisul 3:4, kui läksid ette 9:4.

Liepajas mängis ka Koskel, kes aga langes välja kvalifikatsiooni avaringis. Kuna Nuudi ja Koskel paarismängus ei osale, on nüüd 60-tuhandelisel turniiril Eesti ainus lootus Malõgina üksikmängus.

Katriin Saar üritas pääsu põhitabelisse W25 turniiril Roehamptonis (Suurbritannia), aga pärast võitu kaotas kvalifikatsiooni teises ringis. Kuid Saar on veel konkurentsis paarismängus, kus tema esimese ringi kohtumine peetakse teisipäeva hilisõhtul. Saare paariline on Soumeya Anane (Suurbritannia).

scroll to top