Elena Malõgina juba poolfinaalis, vastane teenis vaid kaks geimi!

– Elena Malõgina. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Elena Malõgina alistas Loughborough’ ITF-i W25 turniiri veerandfinaalis veenva 6:0, 6:2 võidu maailma 779. reketi Jasmijn Gimbrere (Holland) üle.

Gimbrere oli turniirile pääsenud nn õnneliku kaotajana (lucky loser) ja saanud kaks võitu. Kuid Malõgina klass oli hollandlannale liiast. Esimeses setis oli vaid üks tasavägine geim, kus ka Gimbrerel oli geimpall, aga Malõgina võitis teiselt murdepallilt. Pärast kümne geimi võitmist kaotas Malõgina teise seti seisul 4:0 kaks geimi järjest, kuid järjekordne murre otsustas mängu lõplikult. Malõgina võitis servilt 66 ja tõrjelt 60% punktidest, seega ei olnud tal isegi erilist vahet, kas servida või tõrjuda.

25-tuhandeline turniir ei ole rahaliselt palju soodsam kui 15-tuhandeline, aga WTA punkte annab tunduvalt rohkem. Malõgina on juba poolfinaali jõudmisega saanud juurde 25 punkti ja võib arvestada tõusuga edetabeli 440. koha kanti. Kuid Eesti kolmandal reketil läks veel kergemaks, sest poolfinaalis ei tule talle vastu maailma 235. tennisist Anastasia Kulikova (Soome), vaid taanlanna Sofia Nami Samavati, kes asub edetabelis 769. kohal. Et aga Samavati võitis Kulikova lausa 6:1, 6:2, ei tohi teda alahinnata. Kaks nädalat tagasi Bathi 25-tuhandelisel turniiril sai Malõgina Samavatist jagu, kuid raskelt 3:6, 6:2, 7:6.