Elena Malõgina ja Kristjan Tamm alustasid ITF-i turniiri võiduga

Kristjan Tamm Eesti meistrivõistluste finaalis. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Kolm Eesti tennisisti osalevad sel nädalal ITF-i turniiridel ja neist kaks said avaringis võidu.

Eesti kolmas reket Elena Malõgina (WTA 411.) mängib Horbis (Saksamaa) W25 turniiril ja esimeses ringis alistas ta endast edetabelis täpselt sada kohta tagapool asuva Alice Tubello (Prantsusmaa) 6:4, 6:4. Esimeses setis oli murdega peal Tubello, kes juhtis juba 4:1. Siis aga võitis Malõgina kõik geimid, neist kaks vastase servil. Üle kahe punkti ta üheski neis geimidest ei loovutanud. Teises setis murdis Malõgina esimesena seisuks 4:3. Vastane viigistas, aga Malõgina tegi uue murde, mis tagas võidu. Esimese servi protsent oli mõlemal hea (Tubello 76, Malõgina 72), kuid Eesti mängija võitis esimeselt servilt rohkem punkte (64 vs 59%). Huvitav, et mõlemad olid raskustes murdepallide päästmisega – Malõgina võitis neid 6st 5 ja Tubello 3st 3.

Malõginal ei vedanud aga paarismängus, sest tema partner Irina Hromatšova sai vigastada. Venemaalt pärit, kuid riiki mitte esindav Hromatšova võttis ennast maha mõlemast mänguliigist ja nii ei saanudki Malõgina seekord kaasa teha paarismängu, mille ta eelmisel nädalal võitis.

Kristjan Tammel oli väga dramaatiline matš Lodzi M15 turniiri avaringis. Tammel läks šansse kaduma, aga lõpp hea, kõik hea – ta võitis otsustava seti tie-break’i neli viimast punkti ja mängu Miloš Karoli (Slovakkia, ATP 966.) vastu 5:7, 6:4, 7:6. Esimeses setis oli Tammel kasutada kaks murdepalli seisul 4:4, aga ta lasi need käest. Omakorda seisul 5:6 kaotas Tamm pallingugeimi 40:15 eduseisult. Kui teises setis piisas Tammele esimese geimi murdmisest ja seisul 4:3 kahe murdepalli päästmisest, siis otsustavas setis läks šansse kaduma. Tamm ei säilitanu 1:0 murde järel edu ja seisul 3:3 ei kasutanud 40:0 edu vastase servil. Tie-break’is oli Tamm tagaajaja osas ja seisul 3:5 murdega maas. Nüüd võttis ta punkti vastase servil ja pärast oma servide võitmist tegi otsustava minimurde.

Tamm servis hästi – 9 ässa, ei ühtki topeltviga, esimese servi õnnestumisprotsent 69. Vastasel olid kõik need näitajad kehvemad, aga slovakk võitis esimeselt pallingult rohkem punkte (74% vs 68%). Kuid suurepärane teine serv (Tamm võitis 71% punktidest) kallutas vaekausi eestlase kasuks. Paarismängus Tamm kaasa ei tee.

Vejle W15 turniiril Anet Angelika Koskelil vedas, sest ta pidi kohtuma teisena asetatud Anna Klaseniga (Saksamaa), kes aga võttis ennast turniirilt maha. Nüüd kohtus Koskel hoopis hollandlanna Madelief Hagemaniga, kellel ei ole WTA edetabelikohta, kuid eestlanna kaotas napilt 2:6, 6:2, 5:7. Otsustavas setis võitis Koskel tagasi kolm servimurret, aga seisul 5:5 tegi Hageman ikkagi otsustava murde. Punktid kaotas Koskel vaid 97:99, seega olid vastased ikkagi päris võrdsed, aga võita saab ainult üks. Ka Koskel ei osale paarismängus.