Elena Malõgina ei suutnud i-le punkti panna ja kaotas TOP300 mängijale

– Elena Malõgina / Foto: ETL/Igor Pissarev

Elena Malõgina oli Telavi ITF-i W25 turniiril lähedal maailma 267. reketi Valentini Grammatikopoulou (Kreeka) alistamisele, kuid otsustavas setis andis käest 3:0, 40:15 eduseisu ja kaotas 3:6, 6:4, 4:6.

Nii Malõgina kui ka Grammatikopoulou on oma riigi kolmandad reketid ja seoses sellega, et 2020. aasta FedCupil Tallinnas kummalgi üks staar (Kaia Kanepi ja Maria Sakkari) puudus, kohtusid nad esimest korda omavahel. Siis võitis Grammatikopoulou napilt otsustavas setis 7:6 ja enam-vähem sama tasavägine oli mäng ka täna. Tüüpiliselt Malõgina mängudele algas kohtumine ohtrate servimurretega. Esimeses setis õnnestus ainult kreeklannal korra oma serv võita ja sellest piisas 6:3 eduks.

Teises setis suutis Malõgina juba ka oma servi paremini kasutada. Seisuni 3:4 oli kumbki murdnud ühe servigeimi. Nüüd jäi Malõgina 15:40 taha, kuid siis toimus totaalne pööre. Eesti kolmas reket võitis kuus geimi järjest. Alates seisult 3:4, 15:40 teises setis kuni seisuni 3:0, 40:15 kolmandas setis võitis Malõgina punktid 35:8!

Paraku on naiste tennises ootamatud pöörded üsna tavalised. Sama kindlalt, kui Malõgina oli teise seti lõpus võitma hakanud, hakkas ta nüüd geime kaotama. Eesti mängija jäi taha 3:4, võitis siis korra oma pallingu, aga see oli ka kõik. Statistiliselt said otsustavaks hoopis teise servi punktid. Esimene serv õnnestus mõlemal 72-protsendiliselt ja esimeselt servilt võitis Malõgina 49 ja Grammatikopoulou 48% punktidest. Aga teiselt pallingult olid need numbrid vastavalt 41 ja 57%. Kreeklanna üllatas seega, et võitis teiselt servilt protsentuaalselt enam punkte. Murdepalle realiseeris Malõgina paremini – temal 10st 7 ja Grammatikopouloul 19st 9. Kokkuvõttes võideti 16 tõrjegeimi, mis on ikkagi rohkem kui 50%, sest mängiti ju 29 geimi.

Lisame siinkohal, et ka teised Eesti mängijad, kes olid konkurentsi jäänud paarismängus, langesid ITF-i turniiridel välja. Kiievis W25 turniiril kaotasid Lissi Kubre/Polina Ramenskaja Ali Collinsile (USA) ja Andrea Gamizile (Venetsueela) 1:6, 6:7 ning Badajozis W15 turniiril Elizabeth Jürna ja Aglaia Zainijeva (Venemaa) USA paarile Akilah James/Sabastiani Leon (4) 4:6, 6:7.