fbpx
Close

Eksperdid peavad meeste üksikmängu soosikuks Djokovici, naiste seas liider ikka puudub

Novak Djokovici peetakse peafavoriidiks. / Foto: Zumapress/Scanpix

Esmaspäeva õhtul kell 18 tehakse New Yorgi algust aasta viimase slämmiturniiriga US Open. Küsisime selle puhul kolmelt eksperdilt kolm küsimust.

Küsimused olid sellised:

1. Meeste üksikmängus on viimasel ajal ainus küsimus: kes kolmest? Või näete ka kedagi neljandat nende kõrval tänavuse US Openi favoriidina?

2. Naiste üksikmängus pole viimased hooajad toonud selget liidrit. Tundub, et seis on segane ka enne US Openit. Või on teil kedagi peamiste soosikutena välja tuua?

3. Milliseks hindate Anett Kontaveidi ja Kaia Kanepi loosiõnne ning võimalusi turniiril kaugele jõuda?

Margus Uba, tennisekommentaator ja -ekspert

1. Nii see on, et keegi kolmest (need mehed on mõistagi Novak Djokovic, Rafael Nadal ja Roger Federer – toim.) võidab ja minul on nende seast olemas ka selge favoriit Djokovici näol. Kes tagant võiks üllatada, seda ei tihka küll pakkuda.

2. See on väga raske küsimus, ei saa salata. Ütleksin kolm nime: Serena Williams, Ashleigh Barty ja Simona Halep. Kui Barty on stabiilne, siis ta on väga osav ja tark mängija. Serena puhul loeb füüsis. Tal on juba esimene mäng väga raske. Kuigi Maria Šarapova pole Serenat pärast 2004. aastat enam kordagi võitnud, paneb ta kindlasti avaringis kõvasti vastu.

3. Esimese ringi loos oli muidugi mõlemal hea, kuid edasise kohta ei tahaks spekuleerida. Jah, on eeldus, et Anett peaks kolmandas ringis kohtuma Belinda Benciciga, aga naiste tennis on praegu selline, kus kõik võivad kõiki võita ja nii palju ette ennustada pole mõtet. Seda enam, et Bencici vorm on täielik küsimärk. Loodan, et näeme Kaia ja Anetti veerandfinaali. Tõenäosus selleks on muidugi väike, aga võimalik ikka!

Simona Halepit on nimetanud soosikuks kaks eksperti. / Foto: Zumapress/Scanpix

Harri Neppi, treener

1. Minu arvates on meeste seas ainult üks selge favoriit ja see on Djokovic. Ta on praegu väga hea ning on ka targalt turniire valinud, läheb US Openile värskena vastu. Tõsi, ta kaotas Cincinnatis Daniil Medvedevile, aga võitja ise ütles ka pärast mängu, et seisuni 3:6, 3:3, 0:30 jooksutas Djokovic ta peaaegu surnuks ja siis ta otsustas, et hakkab mõlemat servi lööma tugevasti. Ühesõnaga: pani hullu. Eks ka Medvedev võib jõuda kaugele, aga mitte päris lõpuni.

2. Ega siin ole tõesti kedagi välja tuua. Serena Williamsi seisu ma muidugi ei tea. Kui tal on kõik korras, siis võib võita. Karolina Pliškova on päris hea, aga ka selline mängija, kelle füüsis ei kannata pikki kohtumisi. Võib väsida ära. Seda, et Naomi Osaka tiitlit kaitseb, ma ei usu, tema mäng on viimasel ajal üsna laiali.

3. Esimeses ringi loos oli soodne. Kuid Kaia puhul on praegu väga keeruline loota, et ta kolmest ringist läbi läheks, sest tema jaoks on need võimalikud vastased üsna tugevad. Anetti puhul loeb palju, millises vormis on Bencic. Kui on heas vormis, läheb raskeks, aga Bencic on viimasel ajal olnud pehme.

– Anett Kontaveidi vorm USA turniiridel annab lootust. / Foto: Zumapress.com/Scanpix

Redt Reimal, treener

1. Peafavoriit on Djokovic, kes võiks kolme tugeva kõrvalt üllatada, seda on päris keeruline ennustada. Võib-olla Zverev seekord ärkab? Veel mõni noortest võiks üllatada, kas või seesama Medvedev, kes USA turniiridel hästi mängis. Isegi paha poiss Nick Kyrgios on üks minu “must hobune”.

2. Seis on tõesti segane, peab ausalt tunnistama. Võib-olla tooksin esile Halepi ja Pliškova. Neist, kes edetabelit juhivad, on Barty kindlasti arvestatav soosik, aga Osaka peale ma ei panustaks.

3. Usun, et Anettil on seekord päris head šansid teha karjääri parim tulemus ehk jõuda veerandfinaali. Tema mänge Cincinnati turniiril ma nägin ja tase oli seal kõrge. Julgeksin öelda, et Anettil on seekord paremad võimalused kui Kaial, ehkki Kaia kaotas äsja pärast vihmapausi turniiri võitjale.

Tennisnet lisab, et meeste üksikmängus on aastatel 2017-2019 slämmiturniire võitnud ainult Federer, Nadal ja Djokovic. Viimane uus mängija lisandus slämmiturniiri võitjate nimistusse täpselt viis aastat tagasi, kui US Openi võitis Marin Cilic.

Ja nüüd võrdluseks: naiste tennises on viimase viie hooaja jooksul nähtud üheksat uut võitjat. Tänavu on küll lisandunud nimistusse vaid Barty, sest Osaka ja Halep võitsid teise tiitli. Pärast Williamsit (2015) ei suutnud ükski naine kaht turniiri järjest võita, kuni Osakal see tänavu õnnestus, kui ta US Openile lisas Australian Openi esikoha.

scroll to top
Inline
Inline