fbpx
Close

Ekke Tiidemann: eesmärk on täidetud, aga Lätile tahaks ka ära panna!

– Vladimir Ivanov ja Jürgen Zopp / Foto: Toomas Kuum

Eesti võistkond täitis Davis Cupi III grupi Euroopa tsooni turniiril Ateenas eesmärgi kahe mänguga, kui võitudega eile Põhja-Makedoonia ja täna Montenegro üle tagati koht alagrupi kahe parema seas.

Olenemata sellest, kas alagrupi võidab Eesti või Läti, saavad mõlemad järgmisel hooajal II grupi üleminekumängudele. “Jah, eesmärk on tõesti täidetud, aga Lätile tahaks ka ära panna,” ütles Eesti Davis Cupi võistkonna treener-kapten Ekke Tiidemann. Seepärast läheb ka Eesti homme kohtumist Läti vastu mängima parimas rivistuses ehk siis Jürgen Zopp mängib esimest ning Vladimir Ivanov või Kenneth Raisma teist numbrit. Kahes esimeses matšis prooviti erinevalt, Raisma mängis Põhja-Makedoonia ja Ivanov täna Montenegro vastu. Tänaseid tulemusi saate lugeda sellest artiklist.

“Vahetuse põhjus oli ka selles, et esimene vastane oli pisut lihtsam. Täna panin välja Ivanovi, sest hetkel on ta siiski stabiilsem kui Raisma. Ja Vova mängis ka väga hästi,” ütles Tiidemann.

Zoppil oli natuke raskusi Montenegro esireketi Ljubomir Celebici vastu, mistõttu mingil hetkel oli seis üsna ärev. “Jürgen andis teise seti algul pallingu ära ja kuigi võimalusi oli, ei saanud murret tagasi,” jätkas Tiidemann. “Aga vastane oli ka päris hea. Selline lühike mängija, väga kiire ja kaitses tugev.”

Paarismäng läks samuti kolmandasse setti, kuid nagu Tiidemann möönis, ei olnud selle mängu ajal enam põhjust pabistada, sest matšivõit oli käes. “Tegelikult võinuks ka esimene sett meile kuuluda, aga 5:3 edu pealt anti käest. Kuid teise ja kolmanda seti mängisid Vova ja Kenneth hästi,” hindas Tiidemann.

Eesti koondise neljas liige Kristjan Tamm ei ole Ateenas veel väljakule saanud. Kuid debüüdi on Tamm juba teinud, kui ta mullu Tallinnas Tuneesia vastu läks mängima viimast kohtumist seisul 3:1 ja kaotas napilt.

scroll to top