fbpx
Close

Ivanov võitis kindlalt, Zopp üsna raskelt, aga Eestil on võit ja edasipääs käes!

– Teise numbri kohal mängis täna Vladimir Ivanov / Foto: Toomas Kuum

Davis Cupi III grupi Euroopa tsooni turniiril Ateenas asus Eesti Montenegro vastu kahe üksikmängu järel püüdmatult juhtima 2:0. Paarismäng ka võideti, aga see enam matši võitja saatust ei otsustanud.

Kuna Läti võitis Põhja-Makedoonia 3:0, on selge, et Baltikumi naabrid saavad B-alagrupis kaks paremat kohta ja mõlemad on taganud pääsu II grupi üleminekumängudele.

Seekord pani kapten-treener Ekke Tiidemann teise numbri kohal mängima kogenud Vladimir Ivanovi, kes alustas Rrezart Cungu vastu bravuurselt. Teises setis vastane pisut võrdsustas seisu, aga Ivanov võitis siiski üsna veenvalt 6:1, 6:3. Teises setis murdis Cungu esimesena Ivanovi pallingu seisuks 1:2. Kuid Ivanov vastas kohe kahe murdega, juhtis 5:2 ja viis mängu edukalt lõpuni.

Kaks ässa löönud ja ühe topeltvea teinud Ivanovi esimese servi protsent (38) oli kesine, aga sellel numbril polnud otsustavat mõju, sest Eesti teine reket võitis esimeselt servilt 80 ja teiselt 68% punktidest – seega ei kujunenud esimese pallingu sagedane eksimine kaalukeeleks. Murdepalle realiseeris Ivanov 8st 5.

Raskemini läks esireketite kohtumises Jürgen Zoppil, kes Ljubomir Celebici (ATP 833.) vastu mängis kaks korda edu maha, aga võitis tund ja 45 minutit kestnud mängu 6:2, 4:6, 6:4. Pärast ühepoolset avasetti jäi Zopp teises 0:2 taha ning ei saanudki murret tagasi. Otsustavas setis juhtis Zopp 4:1, aga saabus viik 4:4. Lõpuks seisul 5:4 murdis Zopp otsustavalt Celebici servi.

Zopp lõi 8 ässa ja tegi 3 topeltviga, esimene serv õnnestus 59% ja punkte võitis Eesti esireket esimeselt pallingult 76%. Murdepalle realiseeris Zopp 8st 4 ja Celebic 6st 2.

Paarismängus said Ivanov ja Kenneth Raisma oodatust raskema võidu Igor Saveljic ja Mario Aleksici üle 6:7, 6:2, 6:4. Esimese setis oli Eesti paar murdega ees, aga kaotas 5:3 eduseisust. Otsustavas setis juhtisid Ivanov/Raisma 5:1, kuid peagi oli seis 5:4, 30:40. Nüüd suutsid eestlased siiski murdepalli päästa ja võidu koju tuua. Sealjuures teises setis servisid Ivanov/Raisma lausa laitmatult, kui said esimest pallingut sisse 76% ja oma servil andsid neljas geimis kokku ära vaid ühe punkti. Aga näiteks otsustavas setis õnnestus eestlaste esimene serv vaid 44% ja ka punkte võideti madalama protsendiga.

scroll to top