fbpx
Close

Eesti tennisemeeskond alistas Läti ja mängib Poolaga esikohale

– Vladimir Ivanov on võitnud mõlemad üksikmängud. / Foto: Toomas Kuum

Eesti Davis Cupi koondise treener-kapten Ekke Tiidemanni soov “Lätile ära panna” sai teoks ja Eesti võitis Ateenas III grupi Euroopa tsooni B-alagrupi.

Kuid kohtumine ise oli väga tasavägine. Eesti võitis lõpuks 2:1 ja iga täna väljakule käinud mees oli osaline punkti toomises. Väga oluline oli alustada edukalt ning teiste numbrite kohtumises õnnestus Vladimir Ivanovil alistada edetabelis endast ligi kolmsada kohta kõrgemal asunud Roberts Štrombachs 7:6, 4:6, 6:3. Kahes esimeses geimis andis Ivanov enne oma pallingu ära, aga tegi kaotatu kohe järgmises geimis tasa. Kui teises setis murdis Štrombachs uuesti, siis esimese seti otsustas ülipõnev tie-break, kus Ivanov juhtis 4:2, jäi taha 4:6, aga läks uuesti ette 7:6 ja võitis 10:8. Kolmas sett tuli Ivanovile juba üsna kindlalt.

Paraku kaotas esireketite mängus Jürgen Zopp Martins Podzusele 1:6, 6:7. Need mehed asuvad ATP edetabelis üsna lähestikku (Zopp 433., Podzus 485.), aga esimeses setis ei võitnud Zopp ühtki oma pallingugeimi, saades ainsa punkti vastase servilt. Seevastu teises setis ei olnud ühtki murret, aga tie-break’is juhtis enamasti Podzus ja võitis 7:5. Zopp servis üsna hästi (6 ässa, 1 topeltviga, esimene serv sisse 55%), kuid võitis esimeselt pallingult ainult 56% (Podzus 75%) punktidest ja just see võiski otsustada.

Paarismängus alistasid Zopp ja Kenneth Raisma kaksikvennad Martins ja Janis Podzuse 7:6, 6:4. Esimeses setis murdeid polnud, kuid murdepalle (3) oli ainult eestlastel. Tie-break möödus vahelduva eduga, Zopp/Raisma kerkisid 1:3 seisust 5:3 ette, aga vastased said esimese settpalli seisul 5:6. Lõpuks võitis Eesti 10:8 ehk sama tulemusega nagu avaseti ka Ivanov. Teises setis läksid Zopp/Raisma kahe murdega ette, andsid küll ühe tagasi, aga seisul 5:4 võitsid servigeimi nulliga.

Tsooni esikohamäng tuleb Eestil pidada laupäeval Poolaga, kelle koosseisu kuulub kaks maailma esisaja mängijat Hubert Hurkacz ja Kamil Majchrzak. Pole küll kindel, kas poolakad annavad võib-olla mõlemale või vähemalt ühele tippmehele puhkust, aga Poola on igal juhul soosik. Mäng küll midagi ei otsusta, sest II grupi üleminekumängule pääs oli mõlemal tiimil juba neljapäeval tagatud.

scroll to top